Чортків online

М у з е ї   м і с т а

 

1

МУЗЕЙНА РЕЗИДЕНЦІЯ ЧОРТКОВА

В оновленій музейній резиденції Чорткова представлені експозиції з історії міста Чорткова, починаючи з історії нашого краю в давнину до подій сьогодення. Висвітлені життя і побут людей в минулому, стародавні ремесла і промисли. Експозиція музею висвітлює також історію українського війська, національно-визвольних змагань в нашому краї, розвитку релігії.

Адреса:

м. Чортків

вул. Залізнична, 33

Контакти:

☎  +38(095)-947-99-17

 facebook

 переглянути на мапі 

Статус:

наразі недіючий

2  

ЛІТЕРАТУРНО- КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

О. МАРКІЯНА ШАШКЕВИЧА ЧОРТКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ

Основою літературних фондів є документи, копії, газети та журнали, художня, науково-публіцистична література з бібліотеки випускника гімназії п. Д. Штогрина. Є рідкісні, раритетні видання. В окремі експозиції скомпоновано матеріали про випускників: А. Гарматюка, Я. Гніздовського, Л. Левицького, Б. Гаврилишина, Л. Боднарчука, священників, учасників ОУН-УПА та дивізії Галичина. Головною є експозиція, присвячена отцю Маркіяну Шашкевичу. Ще однією цікавою експозицією музею є етнографічні матеріали: меблі, речі побуту, одяг, взуття.

Адреса:

м. Чортків

вул. Лесі Українки, 7

Контакти:

☎   +38(096)-136-35-61

ngoracha701@gmail.com

 facebook

 переглянути на мапі

Статус:

діючий

3  

МУЗЕЙ БІЛЬШОВИЦЬКОГО ТЕРОРУ, ПОЛІТВ’ЯЗНІВ І РЕПРЕСОВАНИХ

 

Знаходитися у приміщенні єпархіального управління Бучацької єпархії УГКЦ. У підвалах, де розміщувалися слідчі ізолятори НКВС, відновили одну із камер. Ця частина музею називається “Кальварія”. Тут облаштовано декілька експозицій: Камера ув’язнених, Криївка, Репресована церква. В експозиції «Репресована церква» зібрані матеріали про блаженного владику В. Величковського.

Адреса:

м. Чортків

вул. Монастирська, 1

Контакти:

☎ +38(096)-136-35-61

☎ +38(097)-004-13-19

 переглянути на мапі

Статус:

діючий

4

ВІЙСЬКОВО-ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ “ЧОРТКІВСЬКА ОФЕНЗИВА”

Чортківська офензива (іншими словами Чортківський наступ) або Червнева офензива — історична назва наступальної військової операції Української Галицької Армії (УГА), здійсненої в період з 7 по 28 червня 1919 року. Вона була однією з найзначніших наступальних операцій, що здійснила Галицька армія під час польсько-української війни в Галичині 1918-1919 рр. Близько 25 тисяч українських солдатів і офіцерів примусили відступити по всій лінії фронту 40-тисячну польську армію, добре озброєну і підсилену французами. Про цю значну подію  розповідають у приміщенні єпархіального управління Бучацької єпархії УГКЦ.

 

Адреса:

м. Чортків

вул. Монастирська, 1

Контакти:

☎  +38(096)-136-35-61

 переглянути на мапі

Статус:

діючий

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-99-00
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту