Робота найчисельнішого фортепіанного відділу розпочалась із моменту заснування школи, у 1939 році.
За період роботи школи на цьому відділі здійснювали навчально-виховну роботу такі викладачі: Шабакевич Н.Й., Воротилова І.М., Савчук Д.З., Гладій І.Г., Чемес Л.В., Недостойна М.В., Цвейбан Е.Г., Григор’єва В.Й., Шарун С.І., Лехняк Л.Я., Дмитришин Я.П., Мандзій О.Т., Шпігель Ж.А., Волошина Т.М., Корнак О.В., Чубко О.Р., Могилюк О.В., Черненко О.М., Камаш С.О., Кучмій Н.В., Нестерова О.В., Головацька У.Р., Віцинська Л.В., Гуцул О.М., Лавлінська О.В., які є випускниками нашої школи. А також Семеген Г.П., Шолудько С.М., Шипкова І., Майстренко С.М., Остапенко О.М., Олійник Г.Р., Магута О.В., Волошанська О.М., Гаєвська С.І., Гайдукова І., Шаповалова Т.С., Попадюк О.С., Довгань Л.М., Семенюк О.В., Червінський П.В., Шарун С.О.
Зараз на відділі працюють викладачі: Чельтер Л.В., Маринюк О.Б., Басараба С.В., Удовенко Л.В., Закалова І.Я., Геравс О.С., Тимофій Т.М., Ковальчук М.А., Павлишин Н.В., Свергун Г.І., Барановська Л.Я., — ті випускники, які повернулись працювати в рідні стіни; Буртняк І.В., Вуйчик М.С., Палюх І.І.
Видатними випускниками фортепіанного відділу стали керівник ансамблю і аранжувальник творів Рубен Толмачов, композитори Чортківщини Ігор Уруський та Олександр Рожанський.
Нашу українську культуру несуть у різні кутки світу музиканти-піаністи Лехняк Л.Я. (Чикаго, США), Наталя Гончарук (Нью-Йорк, США), Оксана Ричаківська (США).
На теренах нашої країни працюють і реалізовують себе на музичній ниві випускники: Людмила Стахова, Рубен Толмачов, Алла Шардіна, Ірина Андрусяк, Олена Гончарик — у Києві; Жанна Петришин, Оксана Магега, Віталій Алєксієвич — у Чернівцях; Наталія Велиган, Тетяна Біла — в Івано-Франківську; Г.Й. Романська, Наталія Хомишин, Оксана Дзьоник, Тетяна Чикалова — у Тернополі; Ірина Пчелікова — в смт Гусятин; Ольга Черненко, Віра Скоропуд — у Чортківському районі; Олег Чайник, Людмила Майданик — у Чорткові; У.Р. Навлока, Н.А. Папушак — у селищі Заводському, Чортків.
У музичному відділі педучилища працюють випускники відділу фортепіано піаністи Оксана Мандзій, Галина Кікіс, Галина Лоїк, Ірина Романюк, Наталія Ковальчук, Ігор Уруський, Микола Голодрига, Світлана Камаш, Ольга Попадюк, Ольга Павлінська.
У мистецькій школі на інших відділах працюють випускники фортепіанного відділу піаністки Оксана Морозюк, Людмила Базишин, Надія Смеречинська. Працівниками дитячих садочків стали випускниці Олена Наконічевська, Наталія Семирозум, Олена Келичева.
Викладачі фортепіанного відділу вдячні за співпрацю і методичну допомогу викладачам музичного училища імені Соломії Крушельницької: Л.П. Дударєвій, Т.І. Дігай, М.А. Нівельт, О.Г. Лисак, Л.П. Корній, Н.С. Мозговій, О.М. Явній.
Для популяризації фортепіанної музики і з метою підживлення цікавості у дітей, викладачі-піаністи щороку проводять різні тематичні концерти: “Вечір вальсу”, “Вечір української музики”, “Слухаймо музику П. Чайковського”, “Музична подорож у країну поліфонії”, “Багатство творчої палітри українських композиторів”, “Вечір танцювальної музики”, інші фортепіанні та творчі вечори тощо. Музичні традиції відділу підтримують та поширюють у сольних виступах такі виконавці як Тетяна Тимофій, І.В. Буртняк, О.Б. Маринюк.
На відділі у різні часи існували фортепіанні ансамблі викладачів: У. Р. Головацька — С.О. Камаш, І.Я. Закалова — О.С. Геравс, О.С. Геравс — І.В. Буртняк, С.В. Басараба — С.О. Шарун, О.С. Сороцька — О.В. Магута, Т.М. Тимофій — О.С. Сороцька, С.О. Шарун — М.А. Ковальчук, Т.М. Тимофій — Г.І. Свергун, Л.М. Довгань — Л.Я. Барановська.
Викладачі фортепіанного відділу є активними учасниками самодіяльних колективів: народного аматорського жіночого вокального ансамблю “Оксамит”, оркестру народних інструментів, вокального ансамблю “Яворина”, самодіяльної народної капели бандуристів “Мрія”.
На базі фортепіанного відділу працюють хор молодших класів та зразковий хор учнів старших класів. Сьогодні керівником першого є Н.Грещук, концертмейстром М. Ковальчук, другого — керівник О. Марковська,
Ірина Володимирівна Буртняк — завідуюча відділом фортепіано, викладач класу фортепіано, концертмейстер.
Учасниця вокального ансамблю “Оксамит”, оркестру народних інструментів, фортепіанного дуету, концертмейстер хору старших класів.
Учні беруть участь в обласному конкурсі “Творчість юних” та Всеукраїнських конкурсах, завойовують призові місця.
Людмила Володимирівна Удовенко — викладачка фортепіано.
Працює у Чортківській мистецькій школі з 1976 року, у 1981-1986 та 1992-1993 роках була заступницею директора з навчально-виховної роботи.
Учні викладачки виборювали призові місця в обласних конкурсах “Творчість юних” (1993-2003 роки, 2008 і 2009 років); “Піаністи Тернопілля” (2003 рік, 2007 рік); “Таланти Тернопілля”. 12 її, здобувши середню і вищу музичну освіту, учнів пов’язали своє життя з музикою.
Стефанія Володимирівна Басараба — викладачка класу фортепіано.
Випускниця Чортківської мистецької школи, після закінчення у 1975 році фортепіанного відділу Тернопільського музичного училища імені Соломії Крушельницької, працює викладачем класу фортепіано рідної школи.
У стінах школи осередок Товариства української мови (ТУМ), другий у Чортківському районі.
Лариса Володимирівна Чельтер — викладачка класу фортепіано, концертмейстер.
Випускниця Чортківської мистецької школи, після закінчення у 1973 році фортепіанного відділу Тернопільського музичного училища імені Соломії Крушельницької працює викладачем класу фортепіано та концертмейстером.
У 1996-2005 роки працювала директоркою Підгаєцької державної музичної школи, у 2005 році продовжила працювати в рідній школі.
За роки викладацької роботи багато її випускників здобули середню і вищу музичну освіту.
Щороку як концертмейстер на сцені як у складі духового, так і струнно-смичкового відділів, про що свідчать грамоти і похвальні листи.
Оксана Степанівна Геравс — викладач класу фортепіано, концертмейстер.
У 1982 році закінчила Тернопільське музичне училище. У період з 1982-1985 роки викладала в Гусятинській музичній школі, у 1985-1992 роках — у Джуринській, із 1992 року — в Чортківській мистецькій школі.
У 1992-2007 роках — концертмейстер дитячого зразкового хору. У 1992-2019 роках концертмейстр жіночого вокального ансамблю “Оксамит”. Крім того, відзначилася сольним виконанням фортепіанних творів, власних імпровізацій у концертах школи і району.
Як концертмейстр з учнями та хором виборювали призові місця на обласних конкурсах: “Творчість юних” імені Старовецького, імені Вериківського, у різних вокальних конкурсах у Тернополі, Теребовлі та Кременці. ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі імені В’ячеслава Старченка (Рівне, духові інструменти) — як концертмейстер.
Нагороджена подяками “кращий концертмейстер”.
Її учні також активно брали участь в обласних та Всеукраїнських конкурсах, займали призові місця.
Тетяна Михайлівна Тимофій — викладач класу фортепіано, концертмейстер.
У 2004 році закінчила фортепіанний відділ Тернопільське музичне училище імені Соломії Крушельницької. У 2005 році вступила до інституту культури Івано-Франківського ПНУ імені Василя Стефаника.
Бере активну участь у концертах Чортківської мистецької школи. Як концертмейстер була учасником обласних конкурсів.
Учениця М. Гараус брала участь в обласному конкурсі імені В. Барвінського.
Учасниця народного аматорського жіночого вокального ансамблю “Оксамит”, оркестру народних інструментів.
Марина Анатоліївна Ковальчук — викладач класу фортепіано, концертмейстер.
Працює у школі з 2005 року. Учасниця народного аматорського вокального ансамблю “Оксамит” та оркестру народних інструментів. Концертмейстер хору молодших класів. В останні роки учні завойовують призові місця на Всеукраїнських конкурсах.
Лілія Ярославівна Барановська — викладачка класу фортепіано, концертмейстер.
Закінчила Чортківське педагогічне училище та музично-педагогічний факультет Дрогобицький педагогічний університет імені Івана Франка.
Сім років працювала викладачем класу фортепіано та концертмейстером у школі мистецтв смт Заводське. П’ять років — у Хоростківській музичній школі.
За період роботи у школі була концертмейстером учнів вокалістів на обласних конкурсах “Творчість юних”, обласному конкурсі народної пісні, у конкурсі дитячої пісні “На берегах Нічлави” у Борщеві.
Учасниця жіночого вокального ансамблю “Оксамит”.
Ірина Ігорівна Марчишин — викладачка класу фортепіано, концертмейстер на відділі духових інструментів.
Ведуча шкільних та позашкільних заходів. Її учні беруть участь в обласних конкурсах, займають призові місця на Всеукраїнських конкурсах “Оксамит”.
Учасниця жіночого вокального ансамблю, народного оркестру.
Микола Степанович Вуйчик — працює у мистецькій школі концертмейстером. Бере активну участь у різних музичних шкільних та районних конкурсах як концертмейстер, виступає як сольний виконавець.