Дні сталої енергії 2019 року
21 червня 2019 року у Чорткові було проведено треті міські Дні сталої енергії в рамках Європейського тижня сталої енергії. Чортківська міська рада висловлює щиру подяку усім, хто долучився до проведення свята:
-громадськості у проведенні загальноміського забігу «Сортуємо сміття разом», до якого долучились організації міста, представники ОСББ та активні жителі міста, які були представлені в категорії «16+» та «30+»,
-найактивнішим учасникам марафону «21 день сортуємо сміття разом» за популяризацію заходів роздільного сортування сміття (15 організацій та 66 громадян),
– дитячим дошкільним закладам, які провели для найменших учасників свята естафети «Маленькі кроки – великі зміни»,
– міжнародні організації та партнери міста, які щорічно долучаються до свята та надають інформаційну та фінансову підтримку: «Угода Мерів – Схід», Програма розвитку Організації Об»єднаних Націй, Асоціація «Енергоефективні міста України», Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, міжнародна неурядова організація «350.org».
-міжнародній неурядовій організації «350.org», Українській кліматичній мережі за організаційну роботу у проведенні круглого столу «Чортків, 100% ВДЕ до 2050 року – перші кроки», у якій взяли участь представники громадських організацій, Тернопільської адміністрації, Управління статистики, центр з гідрометеорології та обговорили актуальні проблеми нашого міста у переході на відновлювальні джерела енергії.
Активна участь у заході яскраво показала, що та екологічна освіта, яка кілька років поспіль приділяється нашим містом, сприяє вихованню та формуванню екологічної культури підростаючого покоління, приносить свої плоди для усіх мешканців, які привчаються до охорони і збереження природи, до використання сучасних енергоефективних технологій та поновлювальних джерел енергії, і в решті решт допомагають усвідомити необхідність заощадження енергетичних ресурсів країни та збереження клімату і життя на Землі.
У другій половині дня було проведено круглий стіл «Чортків 100% ВДЕ – перші кроки».
Щоб попередити або мінімізувати руйнівні наслідки змін клімату та підтримати виконання Паризької Угоди, багато міст у всьому світі ставлять собі за стратегічну мету перехід на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у загальному енергопостачанні, включаючи транспорт і опалення, беручи курс на повну декарбонізацію до 2050 року.
У вересні минулого року, міський голова Володимир Шматько, офіційно заявив про ціль «100% відновлювальних джерел енергії в енергобалансі міста Чорткова до 2050 року» та підписав меморандум про співпрацю між міжнародною неурядовою організацією 350.org задля досягнення такої мети.
З лютого 2019 року відділом муніципального розвитку, інновацій та енергоефективності міської ради спільно із ГО «Екоклуб» розпочато роботу по збору статистичної інформації про споживання енергетичних ресурсів в нашому місті населенням, промисловими підприємствами, бюджетними закладами, споживання енергоресурсів вантажним та пасажирським транспортом; перелік котелень міста та їх споживання, втрати, потужності. У квітні провели аналіз отриманої інформації, а з травня проводиться опитування жителів міста щодо енергозбереження.
За допомогою круглого столу та порадам експертів Іллі Єременка та Андрія Семенюка було обговорено фази переходу на ВДЕ. Разом з тим зазначено про необхідність переглянути План дій сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату міста Чортків до 2030 року, який був розроблений та затверджений Європейською комісією в рамках участі міста в програмі «Угода Мерів – Схід».
Ми звертаємося до жителів міста з проханням ощадливо використовувати усі види енергоресурсів, проводити термосанацію будівель, впроваджувати відновлювальні джерела енергії в своїх домогосподарств, сортувати тверді побутові відходи та використовувати піші прогулянки або їздити на роботу екологічним видом транспорту – велосипедом.
Давайте всі разом, своїми маленькими заходами вирішимо питання зміни клімату і енергетики в нашому місті, на цій території, де ми проживаємо, і станемо прикладом для міст України та цілому світу, що перехід на екологічно чисту енергію можливий не в далекому майбутньому, а протягом одного покоління!!!