ЖИВА ЛЕГЕНДА: ВОЛОДИМИРА МАРМУСА ПРИВІТАЛИ ІЗ 75-ЛІТТЯМ
Справжня місцева жива легенда – Володимир Мармус – сьогодні відзначає 75-й День народження. Громадсько-політичний діяч, літератор, депутат Тернопільської обласної ради 1, 3, 4 скликань, член Української Гельсінської групи, нагороджений орденом «За мужність» І ступеня, ювілейною медаллю «20 років незалежності України», почесний громадянин міста Чорткова… І це далеко не кінець. Про цю людину можна розповідати вічно.
У Центрі культурних послуг ім. Катерини Рубчакової щиро вітали сьогоднішнього ювіляра керівництво Чортківської міської ради, Чортківської районної ради, рідні, близькі, артисти центру.
Заступник міського голови Чорткова Віктор Гурин нагородив Володимира Мармуса орденом «За заслуги перед громадою».
Володимир Мармус відомий як учасник національно-патріотичної підпільної організації, що увійшла в історію, як «Росохацька група». У ніч з 21 на 22 січня 1973 року, разом із побратимами, зовсім ще молодий герой насмілився вивісити у місті Чортків чотири синьо-жовті прапори та 19 листівок з нагадуванням про те, що за 55 років до того Центральна Рада своїм IV Універсалом проголосила Україну незалежною державою. Учасники акції були заарештовані органами КДБ, за такі діяння Володимир Васильович був засуджений до 6 років позбавлення волі у колонії суворого режиму з подальшим засланням на 5 років.
Через 50 років боротьбу за незалежність України продовжив вже його син Василь, коли московська орда повномасштабною війною рушила на нашу землю. Загинув відважний воїн 11 вересня 2022 року, коли українські війська звільняли Харківщину…
Дякуємо Вам за такий вагомий внесок у національно-патріотичне відродження Незалежності нашої держави, наукового просвітництва, утвердження українства. Ви є прикладом відданості ідеї вільної, незалежної України!..
Останні новини
ПРОГРАМА ПОБУДОВИ СУСПІЛЬСТВА ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ДЕМОКРАТІЇ
На прохання ГО «ЗА ДЕМОКРАТИЧНЕ ВИБОРЧЕ ПРАВО» (ДВП) публікуємо “ПРОГРАМУ ПОБУДОВИ СУСПІЛЬСТВА ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ДЕМОКРАТІЇ”.Читати даліЧОРТКІВСЬКА ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА А1915 ВІДЗНАЧИЛА 57-ЛІТТЯ
Чортківська військова частина А1915 сьогодні, 18 липня, відзначає 57 річницю з моменту заснування. Урочистий …Читати даліУВАГА! ОГОЛОШЕННЯ!
Відповідно до листа Івано-Франківської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення інформуємо, що на РТС …Читати даліКАНДИДАТУРУ ЖИТЕЛЬКИ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПОДАЛИ НА ПРИСВОЄННЯ ЗВАННЯ «МАТИ-ГЕРОЇНЯ»
Виконавчий комітет Чортківської міської ради порушив клопотання перед Тернопільською обласною державною адміністрацією щодо присвоєння …Читати даліПЕРЕЙДІТЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ ТА ПРОГОЛОСУЙТЕ ЗА ТЕ, ЩОБ ПРЕЗИДЕНТ ПРИСВОЇВ ЗВАННЯ ГЕРОЯ УКРАЇНИ (ПОСМЕРТНО) ЖИТЕЛЮ СЕЛА БИЧКІВЦІ СЛОТІ РОМАНУ
Щоб підтримати петицію, необхідно перейти за посиланням – https://petition.president.gov.ua/petition/230200 , авторизуватись та натиснути …Читати далі