У ЧОРТКІВСЬКІЙ ГРОМАДІ ПРОЙШЛИ ДНІ ЕНЕРГІЇ
На виконання програми проекту ЕХСІТЕ (впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки), учасником якого є Чортківська громада, відповідно до Комплексної програми з енергоефективності та клімату на 2023-2025 роки з метою інформування і мотивації громадян до впровадження енергетичних і кліматичних заходів задля сталого розвитку у нашій громаді відбулось чимало тематичних подій з нагоди Днів енергії.
Зокрема заходи відбулись у низці дошкільних навчальних закладів Чорткова: №1, №7, №8, а також у гімназії та ДНЗ села Росохач.
Під час бесід, занять, дидактичних ігор дошкільнята засвоювали елементарні уявлення про електрику, електричний струм, важливе місце електрики у життя людини. Говорили про збереження електроенергії, про правила безпеки користування електроприладами, економне споживання води, сортування сміття. Переглядали мультиплікаційні відеоролики про корисні екологічно звички. Малювали малюнки на тему енергозбереження. Вихователі та вчителі проводили виховні години на теми «Енергозбереження: почне з себе!», «Бережіть енергію! Не паліть гроші!», «Як зберегти енергію», «Збережи енергію. Збережи Україну».
У рамках Днів енергії студенти Університету срібного віку відвідали каналізаційні очисні споруди Чорткова. Керівник водоканалу Віктор Гордієнко розповів про сучасні технології, які допомагають очищати каналізаційні стоки, про систему водопостачання міста, придатність води із кранів для вживання тощо.
Також у Чортківській міській раді організували чергову лекцію для відповідальних за енергоефективність будівель комунальної власності – шкіл, садочків, закладів культури і т.д. Присутні разом із енергоменеджеркою Яною Бондаренко обговорили підготовку до опалювального сезону в умовах воєнного стану, стан готовності опалювальних систем кожного із закладів та ділились досвідом, яким чином можна раціональніше використовувати енергоресурси.
![](https://scontent.fifo4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/384275279_721557863351189_924807801991899366_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=jk0SLsx9mkAAX828DuN&_nc_ht=scontent.fifo4-1.fna&oh=00_AfDCwxGi4rZESuHiQR_ufhLsW-YqNn1g5qtETszzwOrVPw&oe=652E35CB)
![](https://scontent.fifo4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/374255745_721556326684676_3363864626726649372_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=UOn1N5ggsR0AX-DMpHk&_nc_ht=scontent.fifo4-1.fna&oh=00_AfBfXKXqnEfIZg7YQNFJhg7YggGbZcWKK3cAborhH_no0A&oe=652ED26C)
![](https://scontent.fifo4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/384233920_721556026684706_732236157209916713_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=4AnURtoEo00AX9VtwU4&_nc_ht=scontent.fifo4-1.fna&oh=00_AfDKoO2hTw6pl2-hh3Si5kNNCWkm1vuBPaHnugf4NJ-BBw&oe=652EE898)
![](https://scontent.fifo4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/384260824_721555970018045_1242292385281856511_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=czRRcxihDCgAX_nPfA0&_nc_ht=scontent.fifo4-1.fna&oh=00_AfB_nQ36GoDKAt1EHUmMF4s2BxAPXR9fL7v7V3925_2KSw&oe=652D388F)
![](https://scontent.fifo4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/384269944_721556180018024_7339467084457334779_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=ghxUuoW_yLQAX9mcVFt&_nc_ht=scontent.fifo4-1.fna&oh=00_AfCyUbtLqNFmfiyxj6XlFnSNuOee0CTKZ9us7W2ts4dQkg&oe=652D5F24)
Останні новини
РОДИНИ ЗАГИБЛИХ ГЕРОЇВ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ВИЗНАЧИЛИСЬ ІЗ ТИПОМ ПАМ’ЯТНИКІВ
Родичі загиблих на російсько-українській війні Героїв із Чортківської громади остаточно визначились із типом пам’ятників …Читати даліПАРТНЕРСТВО ДОПОМАГАЄ: ЧОРТКІВСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ ОТРИМАВ ВАЖЛИВЕ ДЛЯ РОБОТИ ОБЛАДНАННЯ ВІД КОЛЕГ З ФРАНЦУЗЬКОГО БЕЗЬЄ
Завдяки активній міжнародній політиці, яку впроваджує команда Чортківської міської ради та Володимир Шматько, громада …Читати даліДІТИ ВІЙСЬКОВИХ ІЗ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПОВЕРНУЛИСЬ ІЗ ВІДПОЧИНКУ У ФРАНЦІЇ
Наше французьке місто-побратим Безьє вкотре, вже третій рік поспіль, запрошувало дітей військових із Чортківської …Читати даліПІЛЬГИ НА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ
Українські військові та члени їх сімей мають право скористатись пільгами на житлово комунальні послуги. Хто …Читати даліМІНІСТЕРКА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ОКСАНА ЖОЛНОВИЧ З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ ВІДВІДАЛА ЧОРТКІВ
22 липня міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович побувала у Чорткові, оглянувши ключові соціальні …Читати далі