ВОДА З-ПІД КРАНУ МАЄ ЛЕГКИЙ ЗАПАХ ХЛОРУ? ЦЕ СВІДЧИТЬ ПРО ТЕ, ЩО ВОНА ГАРАНТОВАНО ЗНЕЗАРАЖЕНА І БЕЗПЕЧНА
Більшість джерел водопостачання є природнім середовищем існування патогенних мікроорганізмів і вірусів, які призводять до серйозних хвороб. Оскільки питна вода повинна бути безпечною для вживання, єдиний спосіб домогтися її високої якості – вдатися до дезінфекції. Знезараження є вимушеним заходом, спрямованим на повне або часткове знищення бактерій і вірусів, які викликають у людини інфекційні та вірусні захворювання.
Цьогорічна аномально тепла зима, а також період, коли часто відключали електроенергію, незадовільний станом водопровідних мереж – все це призвело до незначного погіршення стану якості питної води у Чорткові. Для того, щоб забезпечити чортків’ян водою, що відповідає державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічних вимог до питної води, призначених для споживання людиною» (ДСанПІН 2.2.4-171-20), проводиться знезараження питної води на водоочисних комплексах розчином гіпохлориту натрію (NaClO), який отримують шляхом електролізу розчинів кухонної солі або мінералізованих вод, що містять не менше 20 мг/л хлоридів.
ТОБТО СИРОВИНОЮ СЛУЖИТЬ ЗВИЧАЙНА КУХОННА СІЛЬ, ВОДА ТА ЕЛЕКТРИКА.
![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png)
Наявність залишкового хлору у питній воді, яка подається мешканцям Чорткова становить <0,3 мг/л (за нормативними документами повинна становити ≤0,5мг/л).
Відомчою лабораторією щоденно проводиться аналіз наявності залишкового хлору. З результатами аналізу можна ознайомитися на сайті комунального підприємства www.chortkivvoda.te.ua.
Також Чортківським міськрайонним центром ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗУ» проводиться щоквартальний контрольний відбір проб з об’єктів водоканалу та мереж Чорткова для моніторингу якості питної води у відповідності норм «Гігієнічні вимоги до питної води, призначені для споживання людиною» (ДСанПІН 2.2.4-171-20)
Останні новини
27 ЛИПНЯ – ДЕНЬ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА
Сьогодні, 27 липня, в Україні відзначають День медичного працівника. Лікарі, сестри та брати медичні, …Читати даліНАРОДНІ ДЕПУТАТИ УКРАЇНИ ВІДВІДАЛИ СОЦІАЛЬНО-ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС «ЧОРТКІВ ЄДНАЄ»
Сьогодні, 26 липня, соціально-житловий комплекс «Чортків єднає», де у smart-квартирах проживає майже сотня українців …Читати даліУ ЧОРТКОВІ ПОБУВАЛИ ЖУРНАЛІСТИ ІЗ ДЕСЯТИ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ
25 липня у Чорткові у рамках престуру побували журналісти регіональних видань із десяти областей …Читати даліЧИСТИМО МІСТО: У ЧОРТКОВІ ПРОДОВЖУЮТЬ ДЕМОНТОВУВАТИ НЕЗАКОННУ РЕКЛАМУ ТА МАФИ
У Чорткові знову демонтували десятки незаконних рекламних вивісок, банерів та одну тимчасову споруду (МАФ). …Читати даліВІТАЄМО ПАРТНЕРІВ: ЛАТВІЙСЬКА ВАЛМІЄРА ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ МІСТА
26-27 липня латвійське місто Валмієра відзначає 741 річницю заснування! Чортківська громада щиро бажає чудовому …Читати далі