ОСВІТНЮ СУБВЕНЦІЮ ЗМЕНШИЛИ НА 20%: ДЛЯ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ В ТОМУ ЧИСЛІ
На позачерговій сесії Чортківської міської ради затвердили зміни до бюджету громади на 2023 рік. Вони пов’язані із прийняттям освітньої субвенції із державного бюджету для нашої громади на цей рік. На жаль, змушені констатувати, що у цьому році обсяг коштів освітньої субвенції скоротили майже на 20%…
Освітня субвенція – це джерело виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньо освіти, тобто шкіл та гімназій. Тому скорочення освітньої субвенції стосується кожного педагогічного працівника, бо йдеться про зменшення ресурсів для їхньої зарплатні.
Якщо говорити мовою цифр, то на 2023 рік Чортківській громаді доведено освітню субвенцію у розмірі 70 млн 340,1 тис. грн. Для порівняння, у 2022 році освітня субвенція становила 83 млн 878,2 тис. грн. Тобто маємо недофінансування 16,9%…
Також Міністерство освіти України повідомило, що у 2023 році додаткові години навчального плану на окремі предмети, факультативні курси, індивідуальні заняття тощо вилучено з державного фінансування. Це означає, що навчальні плани, які використовувались при розподілі освітньої субвенції, було скорочено. Недофінансування у тому числі і через це.
Зауважимо, що при розрахунку освітньої субвенції враховують наступні чинники:
– загальну кількість учнів, котрі навчаються у школі;
– розрахункову наповнюваність класів;
– навчальні плани.
Проблема низької наповнюваності класів характерна, здебільшого, для сільських шкіл по всій Україні, і Чортківська громада – не виключення. Ситуація була завжди складною, а з початку повномасштабного вторгнення стало ще гірше – чимало молодих сімей, тікаючи від війни, покинули Україну. Окрім того, багато батьків, які працюють у Чорткові, але живуть у селі, самотужки довозять своїх дітей у міські школи. Через це у деяких міських школах в класах навчається по 25-30 учнів, у той же час у сільських – буває, що клас складається лише із декількох дітей.
А державна освітня субвенція, як ми вище вказували, розподіляє кошти на утримання закладів освіти відповідно до кількості учнів. Тобто, чим нижча наповнюваність класів у школі, тим менше коштів для утримання виділяють із державного бюджету. Відтак, всі витрати покладаються на місцевий бюджет…
Варто зазначити, що за рахунок тих шкіл, у яких фактична наповнюваність класів більша, ніж 20,5 – фінансуються школи, у яких ця цифра менша. Ми б могли використати ці кошти більш ефективно – збільшити кількість годин для вивчення певного предмету чи поповнити матеріально-технічну базу закладу.
Ситуація направду дуже складна. Наразі комісія опрацьовуватиме можливі шляхи оптимізації видатків на виплату заробітної плати педагогічним працівникам через значне скорочення освітньої субвенції.
Останні новини
ВЛАСНИКИ «КАРТОК ЧОРТКІВ’ЯНИНА» ПОВИННІ АКТУАЛІЗУВАТИ СВОЇ ДАНІ ДО 1 ЛЮТОГО
Усі власники пільгових «Карток чортків’янина», завдяки яким можна безкоштовно користуватись громадським транспортом у Чорткові, …Читати даліУ 2025 РОЦІ УКРАЇНЦІ ЗМОЖУТЬ ОТРИМАТИ ПІЛЬГИ НА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ
Зокрема йдеться про пільги на оплату житлово-комунальні послуги та придбання твердого палива і скрапленого …Читати даліУ СКОРОДИНЦЯХ ВІДБУВСЯ ТУРНІР З ВОЛЕЙБОЛУ СЕРЕД ШКОЛЯРІВ ГРОМАДИ
У селі Скородинці відбувся турнір з волейболу серед школярів, присвячений 116 річниці з дня …Читати даліЩо пропонує ринок праці Тернопільщини: актуальні вакансії. Шукаєте роботу?
Тернопільська обласна служба зайнятості зібрала для вас 1,4 тис. пропозицій від працедавців Тернопільщини. На …Читати даліЗА ОГОЛОШЕННЯ НА СТОВПІ – ШТРАФ ДО 1700 ГРН!
Розміщення оголошень, інформаційно-агітаційних плакатів, реклами, листівок, інформаційно-довідкових матеріалів тощо у невстановлених для цього місцях …Читати далі