Відділ народних інструментів існує від початку заснування мистецької школи як державного закладу.
Колектив був заснований у 80-х роках минулого століття. Керівниками й диригентами колективу були: В. Іванець, В. Мандзій, О. Чепига. У 2003 році оркестру присвоїли звання “народний аматорський”. Оркестр є постійним учасником міських, районних та обласних концертів.
На відділі функціонує ансамбль народних інструментів, першим керівником якого був Володимир Іванець. У 1997 році на зміну йому прийшла Олександра Чепига, а в 2019 керівником став С. Голубович. У 1993 році оркестру народних інструментів присвоїли звання “народний аматорський”.
Також зараз функціонує інструментальний ансамбль гітаристів (керівник О. Білий). квартет гітаристів (керівник Б. Гаєвський), які беруть активну участь у творчому житті школи та міста.
У 1961 році О. Шумилович створив ансамбль бандуристів. Згодом на базі ансамблю створили дитячу капелу бандуристів під керівництвом О. Шумиловича. Також капелою бандуристів керувала Стрельцова. З 1997 року до сьогодні колектив очолює Н. Грещук. Основною метою створення цього колективу було відродження кобзаревого мистецтва, популяризація української народної пісні. З початку діяльності колектив бере активну участь у культурно-мистецьких заходах, що проводяться у місті та районі: традиційні різдвяні конкурси, дитячі філармонії, святкування Шевченківських днів, День Матері та інших знаменних дат.
У 2005 році дитячий ансамбль бандуристів присвоїли звання “зразковий”. Він брав участь в обласному фестивалі-конкурсі кобзарського мистецтва “Кобза” (Тернопіль), де у 2005 році здобув диплом Лауреата, 2 місце, а у 2008 році — диплом Лауреата, 1 місце.
Фольклорний ансамбль був заснований у 80-х роках XX століття, керівник — У. В. Савицька. З 1993 року керівником була Н. М. Миронюк.
Учні відділу є переможцями міжнародних, всеукраїнських, регіональних та обласних конкурсів.
Вагомий внесок у навчально-виховний процес відділу внесли викладачі: Володимир Іванець., У. Савицька, Я. Савицька, А. Стрельцова, Я. Дзюба, Л. Ломатченко, М. Теслюк, С. Крилова, У. Олещук, О. Ваваніна, В. Василовський.
У 1995-2003 роках на відділі функціонував оркестр баяністів, керівник Б. Швед, С. Зубко, Н. Миронюк, У. Олещук.
Зараз на відділенні народних інструментів працює шість викладачів:
Наталія Михайлівна Миронюк – (баян, акордеон)
Наталія Владиславівна Грещук – (бандура)
Олег Володимирович Білий – (гітара)
Павло Володимирович Сікора – (баян, акордеон)
Сергій Степанович Голубович – (баян, акордеон)
Марія Костянтинівна Дмитрієва – (домра, гітара)