Підготовка до 500-ліття Чорткова триває: керівництво громади зустрілось із духовенством
Підготовка до відзначення 500-ліття Чорткова з моменту отримання статусу міста триває. Нещодавно на сесії Чортківської міської ради депутатський корпус затвердив концепцію відзначення півтисячолітнього ювілею, де прописано орієнтовну програму підготовки. У 2022 році Чорткову є про що розповісти через події всеукраїнського масштабу, котрі будуть підкріплені численними реставраційно-відновлювальними, дослідницько-презентаційними, архітектурно-новаторськими та духовно-просвітницькими заходами.
Святкування 500-ліття нашого міста у жодному разі не повинне обмежитись лише подіями, організованими Чортківською міською радою. Це свято, до котрого дотичний кожен житель, кожна установа. Адже у всіх за спиною – власна цікава історія.
Відтак міський голова Чорткова Володимир Шматько та його заступниця Людмила Колісник розпочали серію зустрічей із представниками духовенства, керівниками освітніх, культурних установ, а також обласних та державних установ, щоб напрацювати подальші спільні кроки щодо гідного відзначення ювілею міста у всіх можливих сферах.
«Як показати 500-річчя через духовний світ? Щоб знайти відповіді на ці запитання ми зібрали вас, шановні священнослужителі. Вислухавши ваші ідеї та пропозиції, сформуємо основний перелік заходів, котрі додамо до концепції святкування», – зауважив Володимир Шматько.
Серед ідей, котрі запропонували представники духовенства:
- спільна молитва представників всіх конфесій на горі Юрчинських;
- фестиваль коляди у січні;
- будівництво стели у центрі Чорткова, де була би зображена вся 500-літня історія міста;
- організувати перезахоронення Героніма Садовського – легендарної для нашого міста постаті, останнього власника Чорткова; виготовити погруддя Садовського;
- провести ніч відкритих храмів.
Це лише попередні ідеї, котрі проходитимуть додаткові обговорення на засіданнях розширеного організаційного комітету по відзначенню 500-ліття Чорткова. Про подальші зустрічі та напрацювання ми повідомлятимемо і надалі.
Ветеранам з Тернопільщини – новий серіал на Дія. Освіта про те, як отримати грант
Ви ветеран, що планує відкрити власний бізнес? Скористайтеся можливістю отримати до мільйона гривень на розвиток …Читати даліЯК І ДЕ У ЧОРТКОВІ МОЖНА УТИЛІЗУВАТИ НЕПОТРІБНІ ЛІКИ З АПТЕЧКИ?
Три роки – це середній термін придатності більшості ліків. Впевнені, ви також вже давно …Читати даліДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ СЕЛА БІЛА!
У неділю, 11 серпня, о 12 год. у будівлі Центру культурних послуг с. Біла …Читати даліПРОДОВЖУЄМО НАВОДИТИ ЛАД: ІЗ ВУЛ. АПТЕЧНА ТА НОССА ЗАБЕРУТЬ ЗАГАЛЬНІ СМІТТЄВІ БАКИ; ВСІ ПІДПРИЄМЦІ ПОВИННІ МАТИ ДОГОВОРИ НЕ ВИВЕЗЕННЯ ВІДХОДІВ
Частина підприємців, що здійснюють свою діяльність у центральній частині Чорткова, досі не мають договорів …Читати даліЗА ПАРКУВАННЯ НА АВТОБУСНІЙ ЗУПИНЦІ – ШТРАФ!
Відділ муніципальної інспекції та контролю за паркуванням Чортківської міської ради продовжує виявляти недобросовісних водіїв, …Читати далі