У міській раді діятиме відділ державного архітектурно-будівельного контролю
З метою здійснення державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням вимог містобудівного законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва об’єктів нерухомого майна, за ініціативи міського голови Володимира Шматька депутатами міської ради прийнято рішення про утворення відділу державного архітектурно-будівельного контролю.
Децентралізація системи державного управління та передача максимальної кількості повноважень із загальнодержавного на місцевий рівень— першочергове завдання реформ в Україні. Реформування системи державного архітектурно-будівельного контролю— не лише складова програми реформ, але й вимога сьогодення.
Згідно з нормами чинного законодавства органи місцевого самоврядування отримали можливість перебрати на себе повноваження щодо надання адміністративних послуг з питань набуття права на виконання підготовчих або будівельних робіт і введення об’єктів в експлуатацію, а також здійснення заходів Держархбудконтролю.
Як зазначив начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю міської ради Володимир Юрків, метою створення цього відділу є перш за все допомога людям оперативно, не виїжджаючи за межі міста, отримати необхідну дозвільну документацію на будівництво і введення в експлуатацію об’єкту нерухомості.
З початку 2015 року розпочалась практика перейняття повноважень органами місцевого самоврядування в Україні. На даний час вже створено більше 80 інспекцій.
Спрощення системи більш активно підхопили у містах та районах центральної і східної України, зокрема у Київській та Дніпропетровській областях.
На західній Україні — це наші найближчі сусіди, міста Тернопіль, Коломия, Кам’янець-Подільський, де діють такі інспекції з 2016 року. Близько місяця тому такі повноваження перебрало на себе й місто Луцьк.
Дуже відрадно, що у Тернопільській області Чортків є другим містом після обласного центру, що буде мати відповідні повноваження.
“Створення таких відділів на місцях передбачає певні критерії і вимоги”, – продовжив Володимир Юрків.
“В першу чергу — це забезпечення штатними одиницями не менше трьох чоловік (начальник відділу, інспектор, реєстратор), а також приміщенням, оргтехнікою та засобами. Наступний крок – 2 працівники відділу (як мінімум) повинні пройти курси у м. Києві, скласти іспити, щоб одержати доступ до Державного реєстру. Після перевірки Державною архітектурно-будівельною інспекцією виконання усіх зобов’язань комісією передаються архівні документи з м. Тернополя й надається дозвіл на самостійну діяльність у м. Чорткові.
Зважаючи на вищевикладене, орієнтовно через місяць-півтора ми плануємо перейняти ці повноваження”.
Міський голова Володимир Шматько: “Діяльність відділу державного архітектурно-будівельного контролю, безумовно, сприятиме вдосконаленню містобудівної діяльності, посиленню ролі й відповідальності міської ради як органу місцевого самоврядування щодо комплексного і якісного розвитку територій в Чорткові в інтересах територіальної громади міста”.
Сектор з питань внутрішньої політики і зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ
ЯК ПОТРАПИТИ НА ПРИЙОМ ДО ДИТЯЧОГО ГАСТРОЕНТЕРОЛОГА У ЧОРТКІВСЬКІЙ ЛІКАРНІ?
Дитячий гастроентеролог Іветта Джугля приймає по буднях у поліклінічному відділенні Чортківської центральної міської лікарні …Читати даліВетеранам з Тернопільщини – новий серіал на Дія. Освіта про те, як отримати грант
Ви ветеран, що планує відкрити власний бізнес? Скористайтеся можливістю отримати до мільйона гривень на розвиток …Читати даліЯК І ДЕ У ЧОРТКОВІ МОЖНА УТИЛІЗУВАТИ НЕПОТРІБНІ ЛІКИ З АПТЕЧКИ?
Три роки – це середній термін придатності більшості ліків. Впевнені, ви також вже давно …Читати даліДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ СЕЛА БІЛА!
У неділю, 11 серпня, о 12 год. у будівлі Центру культурних послуг с. Біла …Читати даліПРОДОВЖУЄМО НАВОДИТИ ЛАД: ІЗ ВУЛ. АПТЕЧНА ТА НОССА ЗАБЕРУТЬ ЗАГАЛЬНІ СМІТТЄВІ БАКИ; ВСІ ПІДПРИЄМЦІ ПОВИННІ МАТИ ДОГОВОРИ НЕ ВИВЕЗЕННЯ ВІДХОДІВ
Частина підприємців, що здійснюють свою діяльність у центральній частині Чорткова, досі не мають договорів …Читати далі