Без води нікуди: Чортківський водоканал допомагає жителям громади у селі Пастуше
У ХХІ столітті люди, які проживають у містах, давним-давно звикли до всіх благ цивілізації: безперебійної роботи електропостачання, до теплих батарей та води у кранах. Втім те, що здається буденністю, раптом може стати розкішшю. Так сталося із сім’ями з далекої окраїни села Пастуше, які в один момент залишились без краплі води у будинках…
Шість сімей, а якщо бути точним – 25 людей проживають неподалік залізничної станції «Вигнанка» вже кілька десятків років. Житло отримали від держави, сумлінно працюючи протягом багатьох років на залізниці. Розповідають, що колись недалеко від їхніх будинків збудували потужну водонапірну вежу, котра забезпечувала водою не лише їх, а й всю нафтобазу, яка на той час ще працювала. Тож не було потреби робити власні колодязі у себе на подвір’ї. Адже це не лише фінансово витратно, але й технічно важко, адже до води – 70-80 метрів. Тим паче, що вода поруч із їхніми будинками непридатна до вживання.
Все було би добре, якби раптом із ладу не вийшов насос, який закачував воду до вежі. Оскільки він був розрахований на куди більші потужності, ніж зараз треба людям, які там проживають, – віддавати його на дороговартісний ремонт не було сенсу. Тож громада вирішила замінити його на новий, втім відразу зіткнулась із новою проблемою – як з 80-метрової глибини витягнути і водяні труби, і власне важкий великий насос? За допомогою вирішили звернутись до голови Чортківської громади Володимира Шматька.
Відтак вже протягом кількох днів працівники Чортківського водоканалу працюють над вирішенням проблеми. «Заміна насоса, який знаходиться на глибині 80 метрів – справа непроста і клопітка. Адже це висота 22-поверхового будинку! Без спеціального обладнання і навиків це зробити направду неможливо. Розуміючи всю складність ситуації, у яку потрапили жителі нашої громади, негайно ж взялись допомагати. Ми і демонтуємо старий насос із трубами, і підключимо новий, тож думаю вже через декілька днів вода у кранах знову з’явиться», – розповів начальник водоканалу Віктор Гордієнко.
Останні новини
ПРОГРАМА ПОБУДОВИ СУСПІЛЬСТВА ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ДЕМОКРАТІЇ
На прохання ГО «ЗА ДЕМОКРАТИЧНЕ ВИБОРЧЕ ПРАВО» (ДВП) публікуємо “ПРОГРАМУ ПОБУДОВИ СУСПІЛЬСТВА ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ДЕМОКРАТІЇ”.Читати даліЧОРТКІВСЬКА ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА А1915 ВІДЗНАЧИЛА 57-ЛІТТЯ
Чортківська військова частина А1915 сьогодні, 18 липня, відзначає 57 річницю з моменту заснування. Урочистий …Читати даліУВАГА! ОГОЛОШЕННЯ!
Відповідно до листа Івано-Франківської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення інформуємо, що на РТС …Читати даліКАНДИДАТУРУ ЖИТЕЛЬКИ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПОДАЛИ НА ПРИСВОЄННЯ ЗВАННЯ «МАТИ-ГЕРОЇНЯ»
Виконавчий комітет Чортківської міської ради порушив клопотання перед Тернопільською обласною державною адміністрацією щодо присвоєння …Читати даліПЕРЕЙДІТЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ ТА ПРОГОЛОСУЙТЕ ЗА ТЕ, ЩОБ ПРЕЗИДЕНТ ПРИСВОЇВ ЗВАННЯ ГЕРОЯ УКРАЇНИ (ПОСМЕРТНО) ЖИТЕЛЮ СЕЛА БИЧКІВЦІ СЛОТІ РОМАНУ
Щоб підтримати петицію, необхідно перейти за посиланням – https://petition.president.gov.ua/petition/230200 , авторизуватись та натиснути …Читати далі