Місто Чортків — претендент на участь у Проекті “Енергоефективність у громадах II”
Міський голова Володимир Шматько разом з депутатом міської ради Олександром Федорейком, начальником відділу муніципального розвитку, інвестицій та енергоменджменту Юлією Демкович зустрілись з представниками та консультантами проекту”Енергоефективність у громадах II”.
Цей Проект реалізується в Україні компанією “Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH” (Німеччина).
У рамках проекту заплановано співпрацю з малими містами України. З метою вивчення потреб малих міст та їх можливостей щодо енергетичного менеджменту, делегація прибула до Чорткова.
Як зазначив міжнародний експерт-консультант з питань врахування аспектів клімату та енергії в плануванні міст Клаус Хоппе (Німеччина) йому надзвичайно важливо знати поточний стан з енергоефективності в місті та який вид підтримки є необхідний на першому етапі.
Міський голова Володимир Шматько детально розповів про перші невеликі успіхи на шляху до енергоефективності Чорткова.
Зокрема, Володимир Петрович зазначив, що одним із важливим кроків у цьому напрямку стало приєднання до Європейської ініціативи Угода мерів. 26 жовтня 2016 року у місті Єревані (Вірменія) було офіційно підписано цю Європейську ініціативу “Угода мерів — Схід”.
На виконання підписаної Угоди мерів, яка має на меті об’єднати європейські місцеві органи влади (муніципалітети) в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням, місто Чортків взяло на себе відповідні зобов’язання. У період до 2030 року шляхом запровадження в себе енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії скоротити викиди CO2 щонайменше на 30% .
Для досягнення цієї мети міською владою проведено комплексні заходи у ряді установ та підприємств міста Чорткова.
У КП водоканал замінено лампи розжарювання 100-75Вт на енергозберігаючі LED 10Bт, проведено заміну живильних насосів та насосної станції з частотним регулюванням, встановлено більше 500 енергозберігаючих ламп вуличного освітлення, проведено теплосанацію корпусу №2 ЗОШ № 6, стовідсотково замінено вікна на металопластикові енергозберігаючі у дошкільних навчальних закладах міста, встановлено 1220 енергозберігаючих ламп в закладах освіти, реконструйовано котельні ДНЗ № 1 та котельні ДНЗ № 8 (встановлення твердопаливного котла) та ін.
У серпні 2016 року було створено відділ муніципального розвитку, інвестицій та енергоменеджменту міської ради. Відділом запущено систему моніторингу енергоспоживання uMuni в бюджетних установах, розроблено спільно з ГО “Еко клуб Рівне” плакати енергоефективності будівель.
У травні місяці п.р. проведено Дні Сталої Енергії в Чорткові, метою якого було залучення жителів міста й особливо молоді до енергоощадних заходів.
У Тернопільській області Чортків єдине місто, де займаються аудитом енергоефективності.
Гості зазначили, що отримали дуже цікаву і корисну інформацію для себе і запевнили, що готові до співпраці у цьому важливому напрямку — енергоефективності нашого міста.
Підсумовуючи зустріч, Володимир Петрович подякував за підтримку і допомогу уряду Федеративної Республіки Німеччини у цей важкий для України час — боротьби з російським агресором.
На згадку про перебування у Чорткові Володимир Шматько подарував гостям сувеніри.
Сектор з питань внутрішньої політики і зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ
ЯК ПОТРАПИТИ НА ПРИЙОМ ДО ДИТЯЧОГО ГАСТРОЕНТЕРОЛОГА У ЧОРТКІВСЬКІЙ ЛІКАРНІ?
Дитячий гастроентеролог Іветта Джугля приймає по буднях у поліклінічному відділенні Чортківської центральної міської лікарні …Читати даліВетеранам з Тернопільщини – новий серіал на Дія. Освіта про те, як отримати грант
Ви ветеран, що планує відкрити власний бізнес? Скористайтеся можливістю отримати до мільйона гривень на розвиток …Читати даліЯК І ДЕ У ЧОРТКОВІ МОЖНА УТИЛІЗУВАТИ НЕПОТРІБНІ ЛІКИ З АПТЕЧКИ?
Три роки – це середній термін придатності більшості ліків. Впевнені, ви також вже давно …Читати даліДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ СЕЛА БІЛА!
У неділю, 11 серпня, о 12 год. у будівлі Центру культурних послуг с. Біла …Читати даліПРОДОВЖУЄМО НАВОДИТИ ЛАД: ІЗ ВУЛ. АПТЕЧНА ТА НОССА ЗАБЕРУТЬ ЗАГАЛЬНІ СМІТТЄВІ БАКИ; ВСІ ПІДПРИЄМЦІ ПОВИННІ МАТИ ДОГОВОРИ НЕ ВИВЕЗЕННЯ ВІДХОДІВ
Частина підприємців, що здійснюють свою діяльність у центральній частині Чорткова, досі не мають договорів …Читати далі