Чортків та Устрики-Долішні спільно працюватимуть над двома проєктами
Делегація Чортківської міської ради на чолі з міським головою Володимиром Шматьком з офіційним візитом відвідала місто Устрики-Долішні, Республіка Польща.
Чортківчани протягом двох днів вивчали досвід сусідів у розвитку туризму, поводженні з твердими побутовими відходами (сортування, переробка, тарифи тощо), оглянули очисні каналізаційні споруди, обмінювались досвідом у сфері контролю за паркуванням у місті та чимало іншого. Також делегація із Чорткова ознайомились з об’єктами освіти, на котрі були залучені проєктні і грантові гроші від Європейського Союзу.
Попри невеликі розміри (10 тисяч населення), у польському містечку потужно розвинений туризм, особливо зимовий. Устрики-Долішні можуть прийняти до шести тисяч туристів! У них діє інформаційно-туристичний центр «Центр туристи та промоції», де є вся інформація про туристичні принади краю, про те, де поселитись та де поїсти. Там же є сувенірна продукція та роздаткові матеріали.
Головною метою візиту було укладення домовленостей щодо написання спільних проєктів для залучення коштів від ЄС по програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.
Отож, внаслідок перемовин українська та польська сторони вирішили писати спільний проєкт у рамках туристичної та культурної співпраці, зокрема працювати над створенням туристично-інформаційного центру, туристичних піших та велосипедних маршрутів, інформаційних табло у 2020 році. А також Чортків спільно з Устрики-Долішніми готуватиме заявку на великий інфраструктурний проєкт, вартість якого 10 млн євро.
Нагадаємо, що делегація із польського міста Устрики-Долішні була із робочим візитом у Чорткові 15 березня. Тоді колеги із сусідньої держави на чолі з бургомістром Бартошем Ромовичем долучились до челенджу «Прибираймо місто і садимо дерева у Чорткові – разом» та спільно з працівниками Чортківської міської ради та комунальниками посадили перших 320 дерев у парку «Моклеків».
ЗДАЙ КРОВ – ВРЯТУЙ ЖИТТЯ ВОЇНАМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ!
Донорство крові – абсолютно безпечна та винятково важлива процедура. Мільйони людей по всьому світу …Читати даліКОЛИ РОЗПОЧНЕТЬСЯ НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК?
Новий навчальний рік 2024-2025 рр. у школах Чортківської громади розпочнеться у вересні, як і …Читати даліУ 2025 РОЦІ МІСЬКА РАДА ВИПЛАЧУВАТИМЕ 10 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ЗА НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ ПО-ІНШОМУ: ЩО ЗМІНИТЬСЯ?
У 2024 році Чортківська міська рада, попри надскладний фінансовий рік, виплачує по 10 тис. …Читати даліРЕМОНТ ВЗУТТЯ, ШВЕЙНІ ТА ПЕРУКАРСЬКІ ПОСЛУГИ ЗА СОЦІАЛЬНИМИ ЦІНАМИ
На першому поверсі соціально-житлового комплексу «Чортків єднає», що по вул. Коновальця, 13А (біля Чортківської …Читати даліДОПОМАГАЄМО ЗСУ: ІЗ БЮДЖЕТУ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ДОДАТКОВО ВИДІЛИЛИ 500 ТИСЯЧ НА ДРОНИ
Чортківська міська рада продовжує допомагати Збройним Силам України звільняти українську землю від російських окупантів, …Читати далі