Працівники міської ради відвідали музей більшовицького терору
22 січня, у день відзначення 100-річчя від проголошення Акта Злуки, працівники Чортківської міської ради побували на екскурсії у музеї більшовицького терору, політв’язнів і репресованих.
Під час екскурсії відвідувачі ознайомилися із трагічними сторінками історії нашого краю у першій половині ХХ ст. Як і уся Галичина, Чортків у ті часи побував під владою і Австро-Угорщини, і Речі Посполитої, й Радянського Союзу, фашистської Німеччини. Хто приніс розвиток місту, а хто із завойовників на сторінках історії Чорткова виписав роки свого панування кривавими чорнилами. Трагедія в’язнів чортківської тюрми, доля ув’язнених у ізоляторах НКВС – підвалах теперішнього єпархіального управління Бучацької єпархії УГКЦ, знищення польських священиків, гуманітарна катастрофа чортківського гетто… Тисячі і тисячі загиблих – ось чим вкарбувалися в пам’ять ті десятиліття.
Музей більшовицького терору, політв’язнів і репресованих знаходиться у приміщенні єпархіального управління Бучацької єпархії УГКЦ. У підвалах, де розміщувалися слідчі ізолятори НКВС, відновили одну із камер. Ця частина музею називається «Кальварія». Тут облаштовано декілька експозицій: «Камера ув’язнених», «Криївка», «Репресована церква». В експозиції «Репресована церква» зібрані матеріали про блаженного владику Василя Величковського (його ще називають Батьком підпільної Церкви), котрий перебував у цих підвалах в ув’язненні в 1945 р. Створено його було за ініціативи колишньої зв’язкової УПА, членкині ОУН, багаторічної каторжанки, літераторки п. Марії Штепи. Зараз опікується музеєм преосвященний владика Бучацької єпархії УГКЦ Дмитро (Григорак). У планах – збагатити музейні експозиції експонатами про діяльність УГКЦ у підпіллі.
Преосвященний владика Дмитро під час розмови з екскурсантами запрошував шкільну та студентську молодь Чорткова відвідати з виховною метою музей більшовицького терору, політв’язнів і репресованих. Адже для того, щоб не допустити повтору тієї гуманітарної катастрофи, про невинно убієнних потрібно пам’ятати.
Маленька дванадцятирічна чортківчанка Дона Розен у далекому 1943-му, в останні дні ліквідації гетто у Чорткові, написала такі слова у своєму щоденнику: «Після моєї смерті я хочу говорити з вами – з вами, людьми, які врятувалися… Я хочу попросити вас не забути про мертвих. Я хочу, щоб ви встановили нам пам’ятник до неба. Не з каменю. Зробіть його з добрих справ». То ж не забуваймо минуле, творячи майбутнє.
ШТРАФ ЗА ПАРКУВАННЯ У ПІШОХІДНІЙ ЗОНІ ЧОРТКОВА
Водії, зверніть увагу! Муніципальна інспекція продовжує фіксувати порушення та штрафувати тих, хто заїжджає у …Читати даліУ ЧОРТКОВІ З’ЯВИТЬСЯ ЩЕ ОДНА СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ
Для потреб Чортківського центру первинної медико-санітарної допомоги встановлять сонячну електростанцію у межах спільного проєкту …Читати даліЯК ДОПОМОГТИ ЛЮДИНІ З ІНВАЛІДНІСТЮ, ЩО ПЕРЕСУВАЄТЬСЯ НА КРІСЛІ КОЛІСНОМУ, ПОДОЛАТИ БАР’ЄРИ?
Про це розповідає радник міського голови Чорткова Іван Космина, який сам пересувається на кріслі …Читати даліЗАПРОШУЄМО ДОЛУЧИТИСЬ ДО СПІЛЬНОЇ МОЛИТВИ ЗА УПОКІЙ ДУШІ ГЕРОЯ МЕРЕНИ ВІТАЛІЯ
Поминальна служба Божа відбудеться у суботу, 28 грудня, о 9 год. у церкві святої …Читати даліНАД ЧИМ ПРАЦЮВАЛИ КОМУНАЛЬНІ СЛУЖБИ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПРОТЯГОМ МИНУЛОГО ТИЖНЯ?
КП «Чортківське ВУВКГ»: • Бригада АВР з водопостачання минулого тижня по вул. Пігути провели …Читати далі