Чортків online

Чому у Чорткові не працює «таксі»?

У зв’язку з тим, що у Чорткові легкові автомобілі і буси, які надають послуги таксі, працюють нелегально, тобто без необхідних дозвільних документів, на вулицях міста працювали представники Державної служби України з безпеки на транспорті.

Упродовж двох днів працівниками цієї служби разом із представниками відділу поліції складено 6 протоколів на водіїв таксі, які не мали дозвільних документів на перевезення. Максимальна сума штрафу за таке порушення – 17 тисяч гривень.

За словами начальника відділу житлово-комунального господарства, благоустрою та інфраструктури міської ради Василя Воціховського до 2017 року у Чорткові офіційно працювали дві служби таксі – «Круїз» та «Наше місто». Однак документально вони припинили свою діяльність більше року тому.

Однак, як зауважили декотрі з водіїв таксі, на котрих складали протоколи про правопорушення, вони все таки працюють на службу «Круїз», котра сьогодні є ПП «Смерека» і налічує тільки 6! найманих осіб.

Варто зазначити, що нелегальними є як легкові автомобілі таксі, так і так звані «бусики», що курсують з центру на Кадуб і Заводське. Ці буси не мають права їздити за маршрутом, однак фактично перевозять значну частину тих пасажирів, які мали б користуватись міським громадським транспортом.

Сьогодні за різними підрахунками у Чорткові послуги таксі надає близько 200 машин. Та за інформацією Державної податкової інспекції у Чортківському районі тільки 3 власники автомобілів таксі є приватними підприємцями та мають ліцензію на право здійснювати перевезення. Решту ж працюють нелегально, без ліцензії, не сплачуючи ні копійки доходів до місцевого бюджету, при тому не дбають про безпеку своїх пасажирів.

Про яку ж таку суму податку йдеться? Водію, щоб стати таксистом, потрібно стати фізичною особою-підприємцем і сплачувати 745 гривень на місяць єдиного податку (зараховується до міського бюджету) і 820 гривень на місяць внеску до Пенсійного фонду.

Якщо ж водія наймає служба таксі, то за кожного найманого працівника підприємство має сплатити близько 1700 гривень (подохідний податок, пенсійний та військовий).

Позиція таксистів така – сума податку є завеликою. Сплативши усі внески, їхня робота буде економічно невигідною.

Про суми податків можна сперечатися довго, та все таки всі ми в майбутньому хочемо отримувати пенсію, їздити хорошими дорогами. А з чого?

У Чортківській міській раді неодноразово організовували зустрічі з водіями таксі і так званих «бусиків», аби досягнути певних домовленостей. Але, крім того, що приходили на такий діалог дуже мало водіїв, жодного компромісу знайдено не було.

Усіх жителів міста Чорткова закликаємо поставитися з розумінням до ситуації, що склалася. Влада не має нічого проти таксі, як послуги, але у всьому потрібно наводити лад. Міський бюджет мусить мати джерела фінансування. Від цього залежить наш благоустрій, освіта, і загалом, якість життя!

Міський голова Володимир Шматько:

«Збитки від того, що 200 машин таксі у Чорткові працюють нелегально, складають близько 2 мільйонів гривень у рік.

Мене глибоко обурює така діяльність чи то бездіяльність таксистів. За які кошти тоді будувати дороги, перекладати бруківку, утримувати дитячі садочки чи ремонтувати водопровідні мережі?!

Для прикладу, капітальний ремонт вулиці Б. Лепкого, зроблений цього року коштував близько 1,5 млн. гривень. Тобто більше, ніж 1 капітальний ремонт вулиці ми кожного року втрачаємо.

Платити податки – це нормально. Будь-хто, незалежно від виду своєї діяльності, має їх сплачувати. У цілому цивілізованому світі люди чемно сплачують податки, Це так звана культура і першочергове правило існування громадян правової держави».

 

Сектор з питань внутрішньої політики з громадськими організаціями та ЗМІ

Рубрики: Важливі | Новини

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-99-00
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту