ПОЯСНЮЄМО: ЧОМУ ВИСЛІВ «ЧОРТКІВСЬКА ВОДА – НАЙДОРОЖЧА В УКРАЇНІ» – ЦЕ МАНІПУЛЯЦІЯ, І ЧОМУ ВСІ ВОДОКАНАЛИ БЛАГАЮТЬ ПРО КОРИГУВАННЯ ТАРИФІВ
Водоканали України зараз стоять на порозі ухвалення дуже важких непопулярних кроків. Коригування тарифів на комунальні послуги нікому з громадян не приносить задоволення, оскільки з гаманця доведеться витратити більшу суму, ніж раніше. Втім, ситуація по всій країні доходить до такої стадії, що зберегти водоканали від повної (
) зупинки може лише збільшення тарифів. І чи справді у Чорткові найдорожча вода в Україні, як це часто можна почути у розмовах людей?
![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png)
«У Шостці хочуть збільшити тарифи на воду більше, ніж удвічі», «Чинний тариф на воду потрібно підвищити на 48% – попередні розрахунки «Полтававодоканалу», «Здорожчання тарифів на воду у два етапи: у яких містах та наскільки зміниться вартість» – такого роду заголовками рясніють медіа протягом останніх кількох місяців. Водоканали можна зрозуміти – за останній рік-два електроенергія зросла більше як вдвічі, вже досягнула позначки у 8,08 грн за кВт., а це основний ресурс, адже вода подається насосами, які працюють на електроенергії. Окрім того, держава анонсувала підняття мінімальної заробітної плати у два етапи – з січня, а потім із квітня. А саме ці чинники є основотворчими у тарифах УСІХ водоканалів.
![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png)
![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png)
![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png)
Підприємству, щоб надати послуги з водопостачання та водовідведення, потрібно заплатити «від А до Я». А чим платити, якщо електроенергія зросла, мінімальна зарплата зросла, паливо-мастильні матеріали зросли, а тариф залишається на показниках старих цін?..
А ще потрібно сплатити державі податки, зокрема рентну плату за користування надрами, екологічний податок, рентну плату за спецводокористування, оскільки водоканали видобувають державні корисні копалини. Окрім того, підприємства сплачують податки, які наповнюють місцевий бюджет — ПДФО, оплачує податки за землю, на якій знаходяться об’єкти підприємства тощо.
Вартість 1 м3 водопостачання та водовідведення на сьогодні у Чорткові становить 58,02 грн. У той же час у схожих за розмірами та більших містах:
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
Прикладів – безліч… І, на жаль, найближчим часом тарифи у сторону зростання коригуватимуть чи не всі водоканали України. Бо підприємства, накопичуючи борги за сплату електроенергії, ризикують бути відключеними від світла, що означатиме повну їхню зупинку.
![Возможно, это изображение текст](https://scontent.fifo4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/428018095_797071715799803_440182651284732965_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=zgwJ-lQ5ecgAX_17_Kq&_nc_ht=scontent.fifo4-1.fna&oh=00_AfD_R9AgkdFs-apuGWEE9jNMC7Z5-nGFlSBzW4k-k2CUCw&oe=65D51DFE)
Останні новини
ПРОГРАМА ПОБУДОВИ СУСПІЛЬСТВА ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ДЕМОКРАТІЇ
На прохання ГО «ЗА ДЕМОКРАТИЧНЕ ВИБОРЧЕ ПРАВО» (ДВП) публікуємо “ПРОГРАМУ ПОБУДОВИ СУСПІЛЬСТВА ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ДЕМОКРАТІЇ”.Читати даліЧОРТКІВСЬКА ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА А1915 ВІДЗНАЧИЛА 57-ЛІТТЯ
Чортківська військова частина А1915 сьогодні, 18 липня, відзначає 57 річницю з моменту заснування. Урочистий …Читати даліУВАГА! ОГОЛОШЕННЯ!
Відповідно до листа Івано-Франківської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення інформуємо, що на РТС …Читати даліКАНДИДАТУРУ ЖИТЕЛЬКИ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПОДАЛИ НА ПРИСВОЄННЯ ЗВАННЯ «МАТИ-ГЕРОЇНЯ»
Виконавчий комітет Чортківської міської ради порушив клопотання перед Тернопільською обласною державною адміністрацією щодо присвоєння …Читати даліПЕРЕЙДІТЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ ТА ПРОГОЛОСУЙТЕ ЗА ТЕ, ЩОБ ПРЕЗИДЕНТ ПРИСВОЇВ ЗВАННЯ ГЕРОЯ УКРАЇНИ (ПОСМЕРТНО) ЖИТЕЛЮ СЕЛА БИЧКІВЦІ СЛОТІ РОМАНУ
Щоб підтримати петицію, необхідно перейти за посиланням – https://petition.president.gov.ua/petition/230200 , авторизуватись та натиснути …Читати далі