ЧОРТКІВСЬКА ОКРУЖНА ПРОКУРАТУРА ТА ЧОРТКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ПОЛІЦІЇ ІНФОРМУЮТЬ
У звʼязку зі стрімким ростом злочинності, повʼязаної із шахрайством, Чортківською окружною прокуратурою спільно з Чортківським районним відділом поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області проведено вивчення стану протидії кримінальним правопорушенням, повʼязаним із шахрайським заволодінням коштами громадян, у тому числі шляхом використання соціальної інженерії (фішингу), в Чортківському районі.
В ході вивчення встановлено, що складна соціально-економічна ситуація в умовах воєнного стану в державі зумовила поширення шахрайських дій, в тому числі з використанням соціальної інженерії (фішингу), отримання зловмисниками у держателів платіжних карток їх реквізитів та іншої конфіденційної інформації шляхом імітації у кіберпросторі реальних державних, соціальних програм, надання допомоги міжнародними благодійними організаціями, розміщення фіктивних пропозицій у соціальних мережах та інтернет-платформах про продаж військового спорядження.
Наявна практика, коли шахрай, використовуючи реальні оголошення про продаж товарів в інтернет-магазинах, соціальних мережах («OLX», «Prom», «Instagram» тощо), вводить в оману покупця (потерпілого), який виклав оголошення про намір придбання товару, надсилає потерпілому посилання щодо оформлення доставки, а потерпілий, перейшовши за цим посиланням, самостійно заповнює реквізити своєї банківської картки та інші конфіденційні відомості, які надалі використовує шахрай.
Слід наголосити, що кричущими є факти вчинення зазначених кримінальних правопорушень неповнолітніми. Дані випадки є непоодинокими на території Чортківського району Тернопільської області.
Існують випадки заволодіння коштами громадян, коли здійснюється протиправне перерахування з банківських рахунків грошей без відома та прямої участі власника на інші (підконтрольні правопорушнику) рахунки або карткові рахунки операторів мобільного звʼязку з подальшим їх переведенням у готівку та привласненням.
У звʼязку із розвитком технологій дуже поширеними стали випадки вчинення шахрайств шляхом отримання телефонного дзвінка від шахрая, коли потерпілий обовʼязково вчиняє певні дії, через які з його карткового рахунку буде знято кошти. Найпоширеніший приклад – виконання шахраями ролі співробітників служби безпеки банку, відділу моніторингу, Національного банку, Служби безпеки, Національної поліції, Пенсійного фонду України.
У порівнянні з 2022 роком спостерігається виникнення нового виду шахрайств – під приводом надання різного роду послуг, а також поширення шахрайств під видом надання допомоги знайомим та родичам.
Останні новини
ВОЛОДИМИР ШМАТЬКО ПОВЕРНУВСЯ ІЗ ЧЕРГОВОГО ВІДРЯДЖЕННЯ: ПІДТРИМКА ФРАНЦІЇ ТА НОВІ ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ ЧОРТКОВА
Минулі три дні в Парижі пройшли надзвичайно плідно для української делегації, у складі якої …Читати даліУ ЧОРТКОВІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ, ОСВЯТИВШИ ПАМЯТНИК АРХАНГЕЛУ МИХАЇЛУ
Сьогодні, 21 листопада, на центральному міському кладовищі по вул. Ст. Бандери громадськість вшанувала пам’ять …Читати даліВОЇН САВКА ПАВЛО НАЗАВДЖИ ПОВЕРНУВСЯ ДОДОМУ
Сьогодні жителі Чортківської громади на колінах зустріли тіло померлого воїна Савки Павла (25.12.1970 – …Читати даліСЬОГОДНІ ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
21 листопада – День Гідності та Свободи – дата, коли ми вшановуємо патріотизм та …Читати даліПОМЕР ВОЇН ІЗ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ САВКА ПАВЛО
Небесне військо Чортківської громади, на жаль, знову поповнилось ще одним воїном. 19 листопада зупинилось …Читати далі