ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ: ЩО ТАКЕ І ЯК ПРАЦЮВАТИМЕ?
Зараз у Чорткові триває реалізація великого проекту зі створення житла для українців, котрі через війну змушені були покинути свої домівки та знайшли прихисток у нашій громаді. Реконструкція колишнього приміщення (вартість 1 млн 960 тис. євро, грантові кошти) гуртожитку Чортківської гімназії ім. Р. Ільяшенка №3 триває, тож вже невдовзі близько півтори сотні людей отримають можливість проживати у новеньких смарт-квартирах. Та це ще не все!..
У рамках одного проекту планується реалізувати ще інший, покликаний дати роботу тим, хто готовий опанувати нову справу та працювати. Йдеться про проект «Покращення надання соціальних послуг для вразливих категорій населення, в тому числі ВПО. Створення «ЦЕНТРу соціального обслуговування в м. Чортків».
Проект покликаний покращити сферу обслуговування у громаді та забезпечити мешканців – представників вразливий категорій, у тому числі вимушених переселенців та людей, що опинились у складних життєвих обставинах, якісними соціальними послугами за пільговою вартістю через створення «Центру соціального обслуговування». При центрі функціонуватиме «Перукарня», «Ательє з ремонту одягу», «Майстерня з ремонту взуття».
Які завдання покликаний вирішити «Центр соціального обслуговування»:
• створити можливість отримувати пільгові послуги/покращити сферу обслуговування для мешканців вразливих груп та ВПО в Чортківській громаді;
• створити додаткові робочі місця для ВПО з можливістю організації їхнього навчання/стажування/перепідготовки тощо;
• посилити соціальну згуртованість мешканців завдяки комплексному підходу з покращенням інтеграційних процесів внутрішньо переміщених осіб у життя громади через створення додаткових комунікаційних майданчиків;
• забезпечувати на постійній основі потенційну витривалість та економічну стійкість громади через сприяння розвитку підприємництва/самозайнятості;
• підтримувати сприятливий психологічний клімат всередині громади у складних умовах викликів сьогодення тощо.
На шляху до реалізації проекту днями відбулось обговорення потенційної співпраці Чортківської міської ради з директором Тернопільського обласного центру зайнятості Василем Олещуком та в.о. директора Чортківської філії Тернопільського обласного центру зайнятості Михайлом Гнатишиним.
Планується проведення тренінгів для представників ВПО (в т.ч. сімей, що опинились у складних життєвих обставинах) з метою визначення професійних нахилів та навичок, професійної спрямованості та направлення на навчання/перепідготовчі курси з професій «Перукар», «Швачка», «Взуттєвик з ремонту взуття».
Зауважимо також, що проект не завершиться відкриттям перукарні, ательє з ремонту одягу та майстернею з ремонту взуття. У планах ще – пральна кімната, ігрова, масажний кабінет, комунікаційний простір тощо.
![](https://scontent.fifo1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/348867932_6595604440450262_7199124406518182516_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=kXE27nXK5tIAX9Xqj_z&_nc_ht=scontent.fifo1-1.fna&oh=00_AfBrcXkyTnLNP0bgbJjqj24Rj67QkP3O_jE1OuBbrnVdSQ&oe=6470BF30)
![](https://scontent.fifo1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/348985626_614516047407053_7760274016096418377_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=s5jl75ZO2K8AX-Lwh5T&_nc_ht=scontent.fifo1-1.fna&oh=00_AfDdMijRheGlCUIe8lxT41CTuCulgZIwLIhCr_Vv6gqDEw&oe=64726708)
![](https://scontent.fifo1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/348581506_1193043081361051_6813410990026672976_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg_s600x600&_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=D4kqV999gEYAX_TMSq2&_nc_ht=scontent.fifo1-1.fna&oh=00_AfCc03DJs51zbLEpv8_TtLjnY5O0Ao_UcvKlBzbUa6gooQ&oe=6470FC9F)
![](https://scontent.fifo1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/348816202_631784768813319_1551470677908789884_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=3mMusk5YWAUAX-AqD-t&_nc_ht=scontent.fifo1-1.fna&oh=00_AfBLgpZmP9phNQKeNZND7byK563RREBDukWYfGFQ9FR4RA&oe=64715EAC)
Останні новини
ЯК ПОТРАПИТИ НА ПРИЙОМ ДО ДИТЯЧОГО ГАСТРОЕНТЕРОЛОГА У ЧОРТКІВСЬКІЙ ЛІКАРНІ?
Дитячий гастроентеролог Іветта Джугля приймає по буднях у поліклінічному відділенні Чортківської центральної міської лікарні …Читати даліВетеранам з Тернопільщини – новий серіал на Дія. Освіта про те, як отримати грант
Ви ветеран, що планує відкрити власний бізнес? Скористайтеся можливістю отримати до мільйона гривень на розвиток …Читати даліЯК І ДЕ У ЧОРТКОВІ МОЖНА УТИЛІЗУВАТИ НЕПОТРІБНІ ЛІКИ З АПТЕЧКИ?
Три роки – це середній термін придатності більшості ліків. Впевнені, ви також вже давно …Читати даліДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ СЕЛА БІЛА!
У неділю, 11 серпня, о 12 год. у будівлі Центру культурних послуг с. Біла …Читати даліПРОДОВЖУЄМО НАВОДИТИ ЛАД: ІЗ ВУЛ. АПТЕЧНА ТА НОССА ЗАБЕРУТЬ ЗАГАЛЬНІ СМІТТЄВІ БАКИ; ВСІ ПІДПРИЄМЦІ ПОВИННІ МАТИ ДОГОВОРИ НЕ ВИВЕЗЕННЯ ВІДХОДІВ
Частина підприємців, що здійснюють свою діяльність у центральній частині Чорткова, досі не мають договорів …Читати далі