ВІЙНА НЕ ЗАВАДА: ЯК ОЛЕГ СОВИЧ У ПЕРЕХОДАХ ВИРІШИВ БУЙВОЛИНУ ФЕРМУ СТВОРИТИ
Чортківська міська рада продовжує цикл історій «Війна не завада», де ми розповідаємо про людей, котрі не опускають руки, продовжують планувати майбутнє і намагаються розвивати власну справу навіть у час війни. Наш сьогоднішній герой публікації – 49-річний чортків’янин Олег Сович. Цілком ймовірно, що ви його знаєте. Адже чоловік займався і розведенням папуг, і фазанів, і павичів, і декоративних качок, і горлиць, і амадинів, і цуценят… А тепер мріє створити ферму із… буйволами!
Придбав собі у Переходах маленьку занедбану глиняну хату у надзвичайно мальовничому місці, оповитому густими лісами. Там пан Олег щодня працює – щось підбілити, щось пошпаклювати, щось почати будувати, щось покосити. Крок за кроком йде до мрії по заздалегідь продуманому плану.
Поки що на фермі Олега Совича є два буйволи – чорний азіатський водяний буйвол та угорський сірий буйвол. Це дороговартісні та цінні породи. Чоловік каже, що на Тернопільщині він єдиний, хто взявся за таку справу. Чорних азіатських водяних буйволів в Україні всього є близько двох сотень, і один із них – у Чортківській громаді.
Протягом життя чоловік працював кухарем, зварювальником, обвалювальником м’яса, водієм, оператором котельні, але водночас весь час займався тваринництвом. Пан Олег каже, що, напевно, на світі більше немає людини, яка так любить тварин, як він. І переконаний – такою сферою повинен займатись лише той, хто по-справжньому любить це, а не лише бажає отримати прибуток. У дитинстві, зізнається, поки всі мріяли про іграшки та інші захоплення, властиві малечі, він хотів одного – корови. І хоч ветеринарної освіти не має, знає про тварин усе і навіть більше. Це підтвердять, напевно, усі, хто з ним знайомий.
«Їздив у Закарпатську та Івано-Франківську області на буйволині ферми. Знайомився, розпитувався, навчався. Коли привіз на свою ферму першого буйвола – він був доволі кволим, мав авітаміноз. Я проколов його вітамінами, експериментую із кормами, зараз він виглядає зовсім іншим! Я знаю, що треба тварині», – із неабияким захопленням розповідає герой публікації.
Олег Сович каже, що буйволи – це не лише цінне молоко, із якого виготовляють моцарелу, та мармурове м’ясо, а й цікавий екзотичний туристичний об’єкт у майбутньому: «Мрію також із молока буйволиці робити моцарелу. А що, чому італійські монахи варили моцарелу, а ми у Чорткові не зможемо?!».
Міський голова Володимир Шматько особисто оглянув господарку Олега Совича та, переконавшись у його завзятості та бажанні розвивати власну справу, зазначив, що на найближчому засіданні сесії депутати розглянуть зміни до «Програми комплексного розвитку та підтримки сільського господарства», щоб герой нашої публікації зміг отримати щорічну дотацію на кожного буйвола у розмірі 3000 грн.
«Наша команда зараз як ніколи готова підтримувати подібні починання. Тому, хто хоче працювати, платити податки, реалізовувати такі цікаві проекти – однозначно треба допомогти! Ми готові підтримувати фінансово, готові розглядати питання про надання земельних ділянок в оренду для реалізації задуманого тощо», – прокоментував Володимир Шматько.
Останні новини
ВЛАСНИКИ «КАРТОК ЧОРТКІВ’ЯНИНА» ПОВИННІ АКТУАЛІЗУВАТИ СВОЇ ДАНІ ДО 1 ЛЮТОГО
Усі власники пільгових «Карток чортків’янина», завдяки яким можна безкоштовно користуватись громадським транспортом у Чорткові, …Читати даліУ 2025 РОЦІ УКРАЇНЦІ ЗМОЖУТЬ ОТРИМАТИ ПІЛЬГИ НА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ
Зокрема йдеться про пільги на оплату житлово-комунальні послуги та придбання твердого палива і скрапленого …Читати даліУ СКОРОДИНЦЯХ ВІДБУВСЯ ТУРНІР З ВОЛЕЙБОЛУ СЕРЕД ШКОЛЯРІВ ГРОМАДИ
У селі Скородинці відбувся турнір з волейболу серед школярів, присвячений 116 річниці з дня …Читати даліЩо пропонує ринок праці Тернопільщини: актуальні вакансії. Шукаєте роботу?
Тернопільська обласна служба зайнятості зібрала для вас 1,4 тис. пропозицій від працедавців Тернопільщини. На …Читати даліЗА ОГОЛОШЕННЯ НА СТОВПІ – ШТРАФ ДО 1700 ГРН!
Розміщення оголошень, інформаційно-агітаційних плакатів, реклами, листівок, інформаційно-довідкових матеріалів тощо у невстановлених для цього місцях …Читати далі