ПРЕСРЕЛІЗ. На організацію громадських робіт для безробітних на Тернопільщині вже передбачено більше 1,1 млн грн
Із кожною з 55 об’єднаних територіальних громад Тернопілля місцеві підрозділи служби зайнятості області уклали угоди про співпрацю, де, зокрема, передбачено одну з ефективних форм сприяння зайнятості безробітних – організацію громадських робіт.
Такі роботи мають суспільно-корисну спрямованість та відповідають потребам певної громади, проводяться виключно на спеціально створених для цього тимчасових робочих місцях та фінансуються за кошти місцевих бюджетів, роботодавців, для яких роботи виконуються, та кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, включаючи виплату як основної, так і додаткової зарплати.
Види цих робіт визначаються місцевими громадами та можуть бути організовані для всіх бажаючих, але в першу чергу – для безробітних.
Громадські роботи вигідні для громад, оскільки:
дають можливість виконати необхідні роботи: навести лад у населених пунктах, здійснити ремонт об’єктів соціальної сфери, упорядкувати цвинтарі, меморіали, зони відпочинку, а також супровід людей з інвалідністю, догляд за громадянами в закладах соціальної сфери, надання допомоги учасникам бойових дій та сім’ям загиблих військових тощо;
забезпечують тимчасову зайнятість місцевих мешканців,
економлять кошти ОТГ (оскільки 20%-50% коштів компенсує СЗ),
зростає рівень доходів населення,
пом’якшують або попереджують соціальну напругу, наслідки безробіття для жителів ОТГ;
забезпечують соціальний розвиток громади.
Громадські роботи вигідні для роботодавців, адже:
є можливість залучити тимчасових працівників, не відволікаючи основний штат від роботи,
оцінити професійні здібності та якості і при появі вакансій обрати претендентів з числа безробітних, які працювали на громадських роботах,
реальна економія коштів.
Громадські роботи вигідні для безробітних, бо:
– це джерело доходу у час пошуку роботи,
– підтримують мотивацію до праці,
– дозволяють уникнути психологічного стресу, соціальної деградації,
– допомагають відчути себе працездатними, повноцінними членами соціуму;
– сприяють відновленню трудових та професійних навичок,
– на учасника робіт поширюються соціальні гарантії,
– період участі у таких роботах зараховується до страхового стажу,
– це реальний шанс у подальшому отримати постійне місце праці.
Після участі у громадських роботах більше третини безробітних працевлаштовуються на постійні місця праці!
В середньому щороку між службою зайнятості Тернопільщини та органами місцевого самоврядування і роботодавцями укладається майже 30 договорів на організацію громадських робіт.
Так, у 2022 році до громадських робіт було залучено 139 осіб, з них 14 осіб з інвалідністю. На проведення цих робіт було витрачено 324,8 тис. грн Фонду та 235,9 тис. грн коштів місцевих бюджетів.
На 2023 рік (за оперативними даними) на організацію згаданих робіт вже передбачено 494,9 тис. грн – в обласній службі зайнятості та 693,9 тис. грн – в місцевих бюджетах.
Запрошуємо до співпраці!
За більш детальною інформацією зверніться у Чортківську філію Тернопільського обласного центру зайнятості (тел.0355220707) , в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) або у відділ активних програм зайнятості управління реалізації політики зайнятості Тернопільського обласного центру зайнятості за тел.: (0352) 23-49-82, 52-55-57 чи на «гарячу» лінію 063 5765756
РОДИНИ ЗАГИБЛИХ ГЕРОЇВ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ВИЗНАЧИЛИСЬ ІЗ ТИПОМ ПАМ’ЯТНИКІВ
Родичі загиблих на російсько-українській війні Героїв із Чортківської громади остаточно визначились із типом пам’ятників …Читати даліПАРТНЕРСТВО ДОПОМАГАЄ: ЧОРТКІВСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ ОТРИМАВ ВАЖЛИВЕ ДЛЯ РОБОТИ ОБЛАДНАННЯ ВІД КОЛЕГ З ФРАНЦУЗЬКОГО БЕЗЬЄ
Завдяки активній міжнародній політиці, яку впроваджує команда Чортківської міської ради та Володимир Шматько, громада …Читати даліДІТИ ВІЙСЬКОВИХ ІЗ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПОВЕРНУЛИСЬ ІЗ ВІДПОЧИНКУ У ФРАНЦІЇ
Наше французьке місто-побратим Безьє вкотре, вже третій рік поспіль, запрошувало дітей військових із Чортківської …Читати даліПІЛЬГИ НА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ
Українські військові та члени їх сімей мають право скористатись пільгами на житлово комунальні послуги. Хто …Читати даліМІНІСТЕРКА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ОКСАНА ЖОЛНОВИЧ З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ ВІДВІДАЛА ЧОРТКІВ
22 липня міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович побувала у Чорткові, оглянувши ключові соціальні …Читати далі