Інформація про дані якості води у Чортківській громаді від ГО “Екодія”
Громадська організація «Центр екологічних ініціатив «Екодія» надає інформацію про дані якості води у Чортківській громаді, потенційні проблеми та рекомендації для їх вирішення.
ГО «Екодія» об’єднує експертів та активістів навколо ідеї збереження довкілля через вплив на прийняття рішення. Протягом минулих років ми допомагаємо місцевим активістам проводити громадський моніторинг води та дізнатися про якість води у їх громадах. Детальніше про нашу діяльність можете дізнатися за посиланням:
У рамках нашого дослідження ми проаналізували три джерела: 1 приватна артезіанська свердловина локальної системи централізованого водопостачання та 2 криниці громадських пунктів нецентралізованого водопостачання, а саме: джерело біля церкви Святої Покрови, м. Чортків, мікрорайон дослідження долішня Вигнанка; джерело Собору Святого Володимира, м. Чортків, вул. О. Маковея, мікрорайон Кадуб; свердловина Чортківського хлібзаводу, водопровідна мережа магазину «Свіжий хліб», м. Чортків, вул. Ст. Бандери, 81.
Нижче прописуємо основні результати та рекомендації для покращення якості води у цих точках:
- Якість води у досліджуваних точках Чортківської міської ОТГ відповідає критеріям ДСТУ 4808 та критеріям до води питної згідно ДСанПіН 2.2.4-171-10, наказу МОЗ №683 та наказу МОЗ №721. Вода має задовільні органолептичні властивості.
- Вода у всіх досліджуваних точках має високий вміст нітратів (нітратне забруднення) та не рекомендується до постійного вживання уразливим категоріям населення.
- Наявність нітратів у всіх точках свідчить про вплив антропогенного забруднення та живлення джерела з підземних вод, які зазнали господарсько-фекального або іншого впливу через неналежні та не несталі практики ведення сільського господарства, або поводження з відходами та захисту ґрунтів і ґрунтових вод від забруднення. Додатково, вживання цієї води не рекомендується дітям до 5 років та вагітним жінкам – через ризик токсичного впливу нітратів на організм, що розвивається.
- Вода у всіх досліджуваних точках не відповідає критеріям фізіологічної повноцінності та потребує пом’якшення та зменшення солевмісту. Вода у досліджуваній свердловині (270) м. Чортків має високий рівень натрію.
- Отримані результати санітарно-епідеміологічної безпеки потребують контрольного моніторингу та підтвердження.
Додатково просимо ознайомитися із рекомендаціями загального характеру для покращення якості води:
- Провести санітарне обстеження джерел та свердловини (включно з інженерною мережею), виконати заходи з очищення та санітарної дезінфекції (промивки). Після – провести контрольний бактеріологічний моніторинг. До факту підтвердження – не рекомендується накопичувати цю воду для довготривалого зберігання без додаткової або термічної обробки.
Щодо використання води для господарсько-побутових, господарських та технічних потреб просимо врахувати такі деталі:
- Без спеціальних обмежень.
Щодо використання води для питних потреб просимо врахувати такі деталі:
- Без обмежень у випадку відсутності альтернативних джерел питної води.
- З рекомендацією додаткового фільтрування та термічної обробки.
- Не рекомендується для вживання уразливим категоріям населення – діти до 5 років, вагітні жінки (фактор нітратного забруднення).
Щодо рекомендованої схеми очищення вод просимо врахувати такі деталі:
- Доочищення води, яка безпосередньо споживається для пиття.
- Проби 265, 286 – повільні побутові фільтри з іонним обміном (катіонітом).
- Проби 270 – повільні побутові фільтри з іонним обміном (катіонітом), установки зворотного осмосу з частковим розбавленням.
Один коментар до Інформація про дані якості води у Чортківській громаді від ГО “Екодія”
Додати коментар
КАНДИДАТУРУ ЖИТЕЛЬКИ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПОДАЛИ НА ПРИСВОЄННЯ ЗВАННЯ «МАТИ-ГЕРОЇНЯ»
Виконавчий комітет Чортківської міської ради порушив клопотання перед Тернопільською обласною державною адміністрацією щодо присвоєння …Читати даліПЕРЕЙДІТЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ ТА ПРОГОЛОСУЙТЕ ЗА ТЕ, ЩОБ ПРЕЗИДЕНТ ПРИСВОЇВ ЗВАННЯ ГЕРОЯ УКРАЇНИ (ПОСМЕРТНО) ЖИТЕЛЮ СЕЛА БИЧКІВЦІ СЛОТІ РОМАНУ
Щоб підтримати петицію, необхідно перейти за посиланням – https://petition.president.gov.ua/petition/230200 , авторизуватись та натиснути …Читати даліЧОРТКІВСЬКУ ЛІКАРНЮ ВІДВІДАЛО КЕРІВНИЦТВО МОЗ ТА НСЗУ
Сьогодні, 17 липня, Чортківська центральна міська лікарня з робочим візитом відвідали заступник міністра охорони …Читати даліЧОРТКІВСЬКА ГРОМАДА ТИМЧАСОВО ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ВІД КОСІННЯ ТРАВИ ЧЕРЕЗ АНОМАЛЬНУ СПЕКУ
Це стосується більшості парків, скверів та інших зелених зон громади. Водночас закликаємо представників багатоквартирних …Читати даліНАГАДУЄМО: КУПАТИСЯ НА ВОДНИХ ОБ’ЄКТАХ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ЗАБОРОНЕНО
Чортківська міська рада нагадує громадянам про заборону на масовий відпочинок на водних об’єктах на …Читати далі
Дякуємо колегам з ГО “Екодія”, які профінансували дослідження проб води з трьох нецентралізованих джерел водопостачання в Чорткові. Коли ж Чортківська міська рада буде оприлюднювати інформацію про якість води, яку реалізує мешканцям міста підпорядковане їй комунальне підприємство «Чортківське ВУВКГ» ?