Мама з дитиною в дорозі: правила безпеки
Багато жінок з дітьми або онуками лишили і продовжують лишати свої домівки й перебиратися у більш безпечні місця в Україні або за кордоном.
Оскільки для дітей надзвичайно важлива емоційна стабільність і поведінковий приклад дорослих, які є для них точкою опори — найперше піклувальникам варто подбати про себе.
На допомогу прийде правило, яке знає кожен, хто хоч раз подорожував літаком: у разі розгерметизації салону спочатку треба вдягнути кисневу маску на себе, а вже потім на дитину. Це робиться для того, щоб дорослий точно вижив і зміг допомогти, адже вижити без підтримки дорослого дітям надзвичайно важко.
Дбайте про свої базові потреби у їжі та сні, теплі, пийте нормальну кількість рідини.
Не соромтесь просити про допомогу. Звертається до волонтерів, до людей, які вас прихистили, просто до тих, хто поруч. Чітко озвучуйте свої потреби та потреби дітей.
Не ігноруйте проблеми зі своїм здоров’ям, зокрема не терпіть головний біль — просіть знеболююче.
Діставшись проміжної безпечної території — дайте собі паузу перед наступною дорогою. Поспіть, за можливості приведіть себе в порядок, зв’яжіться з рідними. Лише тоді плануйте наступні кроки.
Подбайте про те, щоб у кишені дитячого одягу була повна інформація про дитину (ім’я, прізвище, рік народження, медичні потреби, ваші контакти й контакти інших близьких людей). Якщо дитина достатньо доросла, попросіть її запам’ятати цю інформацію.
Намагайтеся перебувати в контакті з дитиною (тримайте за руку, везіть у возику) весь час, доки поряд немає іншого дорослого, якому можна довіряти.
Домовтеся з дитиною (якщо дозволяє вік), що вона відразу виконує усі ваші прохання і лише потім ставить запитання чому і навіщо. Відпрацюйте таку поведінку в грі. Чітко та голосно говоріть прості команди, наприклад «зупинись», «до мене», «викинь це», «не торкайся» і тренуйтеся виконувати їх на швидкість.
Коли ви в безпеці, не забувайте про тілесний контакт та інші способи зняття напруги. Більше обіймайтеся, гладьте дітей по спинці та голові, цілуйте, заколисуйте, шепотіть ніжні слова, співайте колискові, пробуйте бавитись в доступні ігри. Не забороняйте дітям сміятись, базікати, стрибати, наспівувати, розмовляти з іграшками та робити інші звичні ігрові речі.
Останні новини
ЗА ОГОЛОШЕННЯ НА СТОВПІ – ШТРАФ ДО 1700 ГРН!
Розміщення оголошень, інформаційно-агітаційних плакатів, реклами, листівок, інформаційно-довідкових матеріалів тощо у невстановлених для цього місцях …Читати даліДО УВАГИ ГРОМАДЯН: ЗМІНЕНО ВАРТІСТЬ ОФОРМЛЕННЯ ПАСПОРТНИХ ДОКУМЕНТІВ
Центр надання адміністративних послуг Чортківської міської ради повідомляє про зміну розміру адміністративного збору за …Читати даліПЕРШИМ У 2025 РОЦІ У ЧОРТКОВІ НАРОДИВСЯ ХЛОПЧИК
Першим у 2025 році в пологовому відділенні Чортківська центральна міська лікарня народився хлопчик. Він …Читати даліІнформуємо про дію Урядового проекту «єРобота»
Інформуємо про дію Урядового проекту «єРобота», який передбачає надання українцям грантів для започаткування бізнесу, розвитку …Читати даліГранти для ветеранів та другого з подружжя
Гранти для ветеранів та другого з подружжя – окремий напрямок грантової програми «Власна Справа» та …Читати далі