Друге дихання Чортківського замку після реставрації: яке воно?
У Чортківському замку з літа минулого року тривають реставраційні роботи. Проектом передбачено відтворення стіни палацової частини, двох теж та накриття їх автентичною іспанською черепицею. Кошти на відновлення пам’ятки архітектури вдалось отримати завдяки програмі Президента України «Велика реставрація». Навіть після часткової реставрації замку у його палацову частину, відновлені кімнати та вежі не лише можна, а треба вдихнути нове життя – дати новий сенс багатовіковим мурам.
З цієї нагоди у четвер, 10 лютого, відбувся перший круглий стіл за участю народних депутатів України Євгенії Кравчук та Володимира Гевка, заступниці Міністерства культури та інформаційної політики Катерини Чуєвої, голови Державного агентства розвитку туризму Мар’яни Олеськів, директора НЗ «Замки Тернопілля» Анатолія Маціпури, істориків, археологів та архітекторів: Юрія Вербовецького, Богдана Строценя, Марини Ягодинської, Валентини Терещенко, Петра Федоришина, Олега Гаврилишина, директора Мукачівського історичного музею «Паланок» Михайло Белеканич, директора Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександра Заремби, міського голови Чорткова Володимира Шматька, Людмили Колісник, а також представників Чортківської міської ради на тему: «Реставрація. Наступний етап – перетворення, або Майбутня історія Чортківського замку».
Тезово презентуємо вам думки, котрі прозвучали у ході двохгодинної дискусії:
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Учасники круглого столу, плідно попрацювавши, вирішили організовувати подібні засідання кожних кілька місяців задля того, щоб тримати руку на пульсі реставрації Чортківського замку.
Останні новини
ЯК ПОТРАПИТИ НА ПРИЙОМ ДО ДИТЯЧОГО ГАСТРОЕНТЕРОЛОГА У ЧОРТКІВСЬКІЙ ЛІКАРНІ?
Дитячий гастроентеролог Іветта Джугля приймає по буднях у поліклінічному відділенні Чортківської центральної міської лікарні …Читати даліВетеранам з Тернопільщини – новий серіал на Дія. Освіта про те, як отримати грант
Ви ветеран, що планує відкрити власний бізнес? Скористайтеся можливістю отримати до мільйона гривень на розвиток …Читати даліЯК І ДЕ У ЧОРТКОВІ МОЖНА УТИЛІЗУВАТИ НЕПОТРІБНІ ЛІКИ З АПТЕЧКИ?
Три роки – це середній термін придатності більшості ліків. Впевнені, ви також вже давно …Читати даліДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ СЕЛА БІЛА!
У неділю, 11 серпня, о 12 год. у будівлі Центру культурних послуг с. Біла …Читати даліПРОДОВЖУЄМО НАВОДИТИ ЛАД: ІЗ ВУЛ. АПТЕЧНА ТА НОССА ЗАБЕРУТЬ ЗАГАЛЬНІ СМІТТЄВІ БАКИ; ВСІ ПІДПРИЄМЦІ ПОВИННІ МАТИ ДОГОВОРИ НЕ ВИВЕЗЕННЯ ВІДХОДІВ
Частина підприємців, що здійснюють свою діяльність у центральній частині Чорткова, досі не мають договорів …Читати далі