Підготовка до 500-ліття Чорткова триває: керівництво громади зустрілось із духовенством
Підготовка до відзначення 500-ліття Чорткова з моменту отримання статусу міста триває. Нещодавно на сесії Чортківської міської ради депутатський корпус затвердив концепцію відзначення півтисячолітнього ювілею, де прописано орієнтовну програму підготовки. У 2022 році Чорткову є про що розповісти через події всеукраїнського масштабу, котрі будуть підкріплені численними реставраційно-відновлювальними, дослідницько-презентаційними, архітектурно-новаторськими та духовно-просвітницькими заходами.
Святкування 500-ліття нашого міста у жодному разі не повинне обмежитись лише подіями, організованими Чортківською міською радою. Це свято, до котрого дотичний кожен житель, кожна установа. Адже у всіх за спиною – власна цікава історія.
Відтак міський голова Чорткова Володимир Шматько та його заступниця Людмила Колісник розпочали серію зустрічей із представниками духовенства, керівниками освітніх, культурних установ, а також обласних та державних установ, щоб напрацювати подальші спільні кроки щодо гідного відзначення ювілею міста у всіх можливих сферах.
«Як показати 500-річчя через духовний світ? Щоб знайти відповіді на ці запитання ми зібрали вас, шановні священнослужителі. Вислухавши ваші ідеї та пропозиції, сформуємо основний перелік заходів, котрі додамо до концепції святкування», – зауважив Володимир Шматько.
Серед ідей, котрі запропонували представники духовенства:
- спільна молитва представників всіх конфесій на горі Юрчинських;
- фестиваль коляди у січні;
- будівництво стели у центрі Чорткова, де була би зображена вся 500-літня історія міста;
- організувати перезахоронення Героніма Садовського – легендарної для нашого міста постаті, останнього власника Чорткова; виготовити погруддя Садовського;
- провести ніч відкритих храмів.
Це лише попередні ідеї, котрі проходитимуть додаткові обговорення на засіданнях розширеного організаційного комітету по відзначенню 500-ліття Чорткова. Про подальші зустрічі та напрацювання ми повідомлятимемо і надалі.
«РИТУАЛЬНА СЛУЖБА» НАДАЄ ПОСЛУГИ З ПРИБИРАННЯ МОГИЛ
Якщо ви проживаєте закордоном, чи в іншому місті, чи у вас через інші причини …Читати даліВОЛОДИМИР ШМАТЬКО ЗУСТРІВСЯ ІЗ ЖИТЕЛЯМИ ДВОХ БАГАТОПОВЕРХІВОК
Міський голова Чорткова Володимир Шматько разом із командою зустрівся із мешканцями ОСББ по вул. …Читати даліПАРТНЕРСТВО ДОПОМАГАЄ: ДІТИ ВІЙСЬКОВИХ ТА ВПО ІЗ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПОЇХАЛИ НА БЕЗКОШТОВНЙ ВІДПОЧИНОК У ШВЕЦІЮ
Наше шведське місто-побратим Карлскруна вкотре, вже другий рік поспіль, запросило дітей військових та ВПО …Читати даліДОПОМОЖИ ВОЇНАМ ТА ЦИВІЛЬНИМ! НЕ ВИСТАЧАЄ КРОВІ ДЛЯ ПОРАНЕНИХ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ!
У пункті забору та зберігання донорської крові Чортківської центральної міської лікарні (313 кабінет, 3-й …Читати даліГрафік засідань постійних комісій міської ради перед проведенням 96– ої сесії Чортківської міської ради VІІІ скликання 16 серпня 2024року
Графік засідань постійних комісій міської ради перед проведенням 96– ої сесії …Читати далі