Кисень, кисень і ще раз кисень: заступник голови Тернопільської ОДА оглянув стан справ у Чортківській лікарні
Заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Гайдук, який є куратором Чортківського району у галузі медицини та боротьби із пандемією, із робочим візитом відвідав Чортків, щоб оглянути стан справ у Чортківській центральній міській лікарні.
Лікарі, котрі щодня протистоять смертельній інфекції доповіли, що зараз на вщент заповнене інфекційне відділення витрачається 1100-1200 л рідкого кисню або ж 100-110 кисневих балонів за добу. Великий розхід кисню пов’язаний із тим, що у Чортківській лікарні дедалі більше саме важких хворих, у яких запущений перебіг хвороби. Четверо пацієнтів постійно підключені до апаратів штучної вентиляції легень – за годину одній людині на ШВЛ подається до 25 л кисню. Ще 8 осіб на концентраторах, а 64 – підключені до кисню на канюлях.
У перепрофільованому під «ковідне» кардіологічному відділенні за добу кисню витрачають дещо менше – не повна тонна, оскільки тут здебільшого лікуються пацієнти із відносно легшим перебігом захворювання.
Зауважимо, що інфекційне відділення та перепрофільоване кардіологічне мають дві 8-тонні кисневі бочки, котрі лікарня орендує у Львівського хімічного заводу. Одну із них – ту, що біля будівлі лікарні – Чортківська міська рада невдовзі викупить орієнтовно за 1 мільйон гривень. Кошти на придбання Чортків отримає із державного бюджету із фонду боротьби з COVID-19 завдяки клопотанню голови Тернопільської облдержадміністрації Володимира Труша.
Проблема полягає у тому, що Львівський хімічний завод через надмірну завантаженість та різку необхідність кисню по всіх лікарнях України не завжди вчасно, за графіком та у потрібних об’ємах постачає рідкий кисень до Чорткова. Якщо влітку «ЛХЗ» стабільно та вчасно доставляв по 8 тонн за один раз, зараз об’єми різняться – то 2, то 3 тонни за одну доставку.
Хворим із важким перебігом коронавірусу вкрай необхідна постійна киснева підтримка, відтак лікарні потрібно мати запасне джерело кисню у випадку порожніх кисневих бочок. Для цього керівництво громади та лікарні шукали інші шляхи вирішення проблеми. Відтак закупляли додаткові кисневі балони, укладали договори на їхнє наповнення із двома фірмами з Чернівців та Тернополя.
Зауважимо, що попереднього року для лікування ковіду у хворих затрачалось значно менше кисню, що свідчить про мутацію хвороби – вона стає небезпечнішою. Чи не кожен інфікований у випадку госпіталізації гостро потребує кисню, у іншому випадку – різке падіння сатурації, що загрожує смертю…
Вакцинація – єдиний дієвий метод у боротьбі з пандемією. Тому Чортківська міська рада вкотре нагадує, що отримати щеплення можна у
«Палаці дітей та юнацтва» за адресою: м. Чортків, вул. Івана Франка, 2. Щодня із 9:00 до 16:00.
Центрі первинної медико-санітарної допомоги за адресою: м. Чортків, вул. Дмитра Пігути, 29.
Останні новини
ЗАПРОШУЄМО НА ВИСТАВУ!
У п’ятницю, 8 листопада, о 17 год. у Центрі культурних послуг імені Катерини Рубчакової …Читати даліЗАПРОШУЄМО НА ПОКАЗ «ХОТТАБИЧ ТА ЙОГО КОМАНДА»
У понеділок, 11 листопада, о 13 год. у Культурно-інтеграційний центр Чорткова у рамках Міжнародного …Читати даліМАРШРУТ №11 ОБСТЕЖИЛИ НА ПРЕДМЕТ ПРИСТОСОВАНОСТІ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ
5 листопада комісія на чолі з радником міського голови з питань безбар’єрності Іваном Косминою …Читати даліЗапрошуємо пройти опитування щодо пріоритетів регіонального розвитку до 2027 року
Обласною військовою адміністрацією проводиться робота щодо актуалізації Стратегії розвитку Тернопільської області на 2021-2027 роки, що …Читати даліУ ЦНАПІ ЧОРТКОВА МОЖНА ОТРИМАТИ ПОСЛУГИ РАЦС
Відділ «Центру надання адміністративних послуг» Чортківської міської ради відтепер надає адміністративні послуги у сфері …Читати далі