Кисень, кисень і ще раз кисень: заступник голови Тернопільської ОДА оглянув стан справ у Чортківській лікарні
Заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Гайдук, який є куратором Чортківського району у галузі медицини та боротьби із пандемією, із робочим візитом відвідав Чортків, щоб оглянути стан справ у Чортківській центральній міській лікарні.
Лікарі, котрі щодня протистоять смертельній інфекції доповіли, що зараз на вщент заповнене інфекційне відділення витрачається 1100-1200 л рідкого кисню або ж 100-110 кисневих балонів за добу. Великий розхід кисню пов’язаний із тим, що у Чортківській лікарні дедалі більше саме важких хворих, у яких запущений перебіг хвороби. Четверо пацієнтів постійно підключені до апаратів штучної вентиляції легень – за годину одній людині на ШВЛ подається до 25 л кисню. Ще 8 осіб на концентраторах, а 64 – підключені до кисню на канюлях.
У перепрофільованому під «ковідне» кардіологічному відділенні за добу кисню витрачають дещо менше – не повна тонна, оскільки тут здебільшого лікуються пацієнти із відносно легшим перебігом захворювання.
Зауважимо, що інфекційне відділення та перепрофільоване кардіологічне мають дві 8-тонні кисневі бочки, котрі лікарня орендує у Львівського хімічного заводу. Одну із них – ту, що біля будівлі лікарні – Чортківська міська рада невдовзі викупить орієнтовно за 1 мільйон гривень. Кошти на придбання Чортків отримає із державного бюджету із фонду боротьби з COVID-19 завдяки клопотанню голови Тернопільської облдержадміністрації Володимира Труша.
Проблема полягає у тому, що Львівський хімічний завод через надмірну завантаженість та різку необхідність кисню по всіх лікарнях України не завжди вчасно, за графіком та у потрібних об’ємах постачає рідкий кисень до Чорткова. Якщо влітку «ЛХЗ» стабільно та вчасно доставляв по 8 тонн за один раз, зараз об’єми різняться – то 2, то 3 тонни за одну доставку.
Хворим із важким перебігом коронавірусу вкрай необхідна постійна киснева підтримка, відтак лікарні потрібно мати запасне джерело кисню у випадку порожніх кисневих бочок. Для цього керівництво громади та лікарні шукали інші шляхи вирішення проблеми. Відтак закупляли додаткові кисневі балони, укладали договори на їхнє наповнення із двома фірмами з Чернівців та Тернополя.
Зауважимо, що попереднього року для лікування ковіду у хворих затрачалось значно менше кисню, що свідчить про мутацію хвороби – вона стає небезпечнішою. Чи не кожен інфікований у випадку госпіталізації гостро потребує кисню, у іншому випадку – різке падіння сатурації, що загрожує смертю…
Вакцинація – єдиний дієвий метод у боротьбі з пандемією. Тому Чортківська міська рада вкотре нагадує, що отримати щеплення можна у
«Палаці дітей та юнацтва» за адресою: м. Чортків, вул. Івана Франка, 2. Щодня із 9:00 до 16:00.
Центрі первинної медико-санітарної допомоги за адресою: м. Чортків, вул. Дмитра Пігути, 29.
Останні новини
Інформуємо про дію Урядового проекту «єРобота»
Інформуємо про дію Урядового проекту «єРобота», який передбачає надання українцям грантів для започаткування бізнесу, розвитку …Читати даліГранти для ветеранів та другого з подружжя
Гранти для ветеранів та другого з подружжя – окремий напрямок грантової програми «Власна Справа» та …Читати даліДО 20 500 000 ГРН — СУБГРАНТ НА СТВОРЕННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ В ЗЕРНОВОМУ СЕКТОРІ (USAID АГРО)
Тематика: Адаптивність сортів і гібридів: дослідження та оцінка пристосованості різних сортів і гібридів до …Читати даліПАРКУВАННЯ В ПІШОХІДНІЙ ЗОНІ ЧОРТКОВА: ШТРАФ ДО 340 ГРИВЕНЬ
Муніципальна інспекція продовжує штрафувати водіїв, які залишають авто в пішохідній зоні історичного центру Чорткова. …Читати даліУ ЧОРТКІВСЬКІЙ ГРОМАДІ ЗА НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ ВИПЛАЧУЮТЬ 10 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ
Сім’ям із Чортківської громади за народження дитини виплачують по 10 тисяч гривень з місцевого …Читати далі