ВЖЕ ПІВРОКУ РЕАНІМОВАНІ ОЧИСНІ СПОРУДИ ОЧИЩАЮТЬ КАНАЛІЗАЦІЙНІ СТОКИ ЧОРТКОВА
Вже протягом шести місяців каналізаційні очисні споруди Чорткова працюють на повну потужність, але поки що у тестовому режимі – завершується етап пусконалагоджувальних робіт. До того каналізаційні стоки з 30-тисячного міста без жодної очистки потрапляли у Серет, а далі у Дністер.
Масштабна реконструкція очисних тривала чотири роки і вартувала державі та місту 45,8 млн грн. З них 43,2 млн грн міському голові Володимиру Шматьку вдалось залучити з Державного екологічного фонду.
Щоденно тут очищається 4 тисячі кубометрів стічних вод. Хоча очисні можуть розвинути більшу потужність – до 7 тисяч кубометрів за добу, якщо відреконструювати незадіяні первинні та вторинні відстійники.
Очищення складається з кількох стадій:
механічної (проціджування, відстоювання);
біологічної (аеробне окислення, нітрифікація);
фізико-хімічної (симультанне осадження фосфатів).
Спершу на решітках затримується велике сміття. Другий етап – пісколовки. Важкий пісок опускається на дно, звідки його згрібають. Далі – первинні відстійники. У них осідають завислі речовини, звідти вода потрапляє в аеротенки. Дві секції аеротенок використовуються як денітрифікатори, дві інші обладнані системою аерації.
Далі у радіальних відстійниках відокремлюється активний мул від біологічно очищених стічних вод. На завершення вода очищається розчином гіпохлориту натрію та потрапляє у річку Серет.
Очисні споруди є дуже енергомісткими. Все обладнання працює на велетенській потужності, постійно перекачуються великі обсяги води. І хоч на очисних у Чорткові встановлені найсучасніші та найбільш енергоефективні мотори, за місяць вони споживають приблизно 50 тисяч кіловат-годин електроенергії. Це вартує орієнтовно 200 тисяч гривень у місяць. Ще 30-40 тисяч гривень щомісячно йде на закупівлю реагентів.
Зауважимо, що відповідно до діючого законодавства водоканал не має права подавати воду споживачам, якщо немає очисних споруд. Тож важливість втілення цього проекту важко переоцінити. Сучасні очисні суттєво зменшили негативний вплив на екологію. Це відповідальність Чорткова перед однією з найбільших річок Європи – Дністром.
Останні новини
МІЖНАРОДНЕ ПАРТНЕРСТВО ГРОМАД: МОЖЛИВОСТІ ТА ПЕРЕВАГИ
Міжнародне партнерство громад обговорили під час дев’ятого публічного діалогу «Децентралізація на зв’язку» на тему: …Читати даліКЕРІВНИК ВОДОКАНАЛУ ВІКТОР ГОРДІЄНКО БЕРЕ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ
Начальник КП «Чортківський водоканал» Віктор Гордієнко бере участь у міжнародній науково-практичній конференції «Комунальна сфера …Читати даліВійськові та ветерани можуть безоплатно отримати комплексну стоматологічну допомогу в 331 профільному медзакладі України
Допомога та турбота про військових є пріоритетним напрямом роботи для всіх державних інституцій. Саме тому …Читати даліЗАПРОШУЄМО НА ВИСТАВУ!
У п’ятницю, 8 листопада, о 17 год. у Центрі культурних послуг імені Катерини Рубчакової …Читати даліЗАПРОШУЄМО НА ПОКАЗ «ХОТТАБИЧ ТА ЙОГО КОМАНДА»
У понеділок, 11 листопада, о 13 год. у Культурно-інтеграційний центр Чорткова у рамках Міжнародного …Читати далі