Фонд соціального страхування
Робочі органи Фонду посилять роботу з реалізації прав працюючих і потерпілих на медико-соціальні послуги
Нагадаємо, направлення на реабілітацію за кошти ФССУ відбувається зі стаціонару закладу охорони здоров’я. Для проходження реабілітаційного лікування за кошти Фонду ЛКК закладу охорони здоров’я має оформити висновок щодо потреби хворого в подальшому реабілітаційному лікуванні та поінформувати робочий орган Фонду про наявність на лікуванні такої застрахованої особи.
На нараді було розглянуто актуальні питання забезпечення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань лікуванням, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, санаторно-курортним лікуванням, технічними та іншими засобами реабілітації.
Управління виконавчої дирекції Фонду здійснили обмін досвідом і отримали практичні рекомендації щодо забезпечення працюючих українців, а також потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань медичними і соціальними послугами.
Крім того, учасникам заходу надано практичні рекомендації щодо подальшої роботи із забезпечення ефективного та раціонального використання коштів у межах затверджених кошторисів, надання потерпілим на виробництві необхідної медико-соціальної допомоги. Розглянуто зміни, внесені до порядку забезпечення потерпілих необхідними видами доглядів та додатковим харчуванням.
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
Фонд нарахував 60,1 млн гривень допомог за лікарняними через профхвороби і травми
У січні–квітні 2021 року Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування лікарняні листки, видані в разі тимчасової непрацездатності, яка настала внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, на суму 60,1 млн гривень. Допомоги нараховано для 5,5 тис. застрахованих осіб.
Зокрема, допомогу по тимчасовій непрацездатності через гостре професійне захворювання на COVID-19 призначено для 2,8 тис. медиків на 18,3 млн гривень.
Нагадаємо, розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності, пов’язаній з виробництвом, складає 100% середнього доходу та фінансується ФССУ, починаючи з шостого дня непрацездатності (перші п’ять днів оплачує роботодавець). Розмір допомоги для потерпілих не залежить від тривалості страхового стажу.
Підставою для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, пов’язаній з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності та наявність акта розслідування нещасного випадку, пов’язаного з виробництвом, або акта розслідування хронічного професійного захворювання (отруєння).
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
Фонд направив 2,5 млн грн на щомісячні виплати для 117 медиків і їх родин
Працівники закладів охорони здоров’я, які внаслідок гострої професійної хвороби на COVID-19 отримали стійку втрату працездатності, зокрема, інвалідність, отримують від Фонду соціального страхування України щомісячні страхові виплати. Також зазначені виплати фінансуються для осіб, які перебували на утриманні медичних працівників у разі їх смерті.
Такі виплати щомісяця фінансуються Фондом для медичного працівника упродовж усього його життя або до повного відновлення здоров’я. Їх розмір в обсязі 100% компенсує потерпілому втрачений заробіток відповідно до встановленого МСЕК ступеня втрати працездатності.
Станом на сьогодні Фондом соціального страхування України здійснюються щомісячні страхові виплати для 32 медичних працівників. Також щомісячні страхові виплати отримують 85 утриманців у разі смерті медичного працівника.
Загалом з січня по квітень 2021 року Фонд нарахував щомісячні страхові виплати для потерпілих медиків або членів їх сімей у разі смерті потерпілих на загальну суму майже 2,5 млн гривень. З них на щомісячні виплати для працівників закладів охорони здоров’я – 671,3 тис. гривень, для осіб, які перебували на утриманні померлих медичних працівників, – 1,8 млн гривень.
Щомісячна страхова виплата для одного медика від Фонду складає від 710,79 грн до 21 тис. 970 грн. Розмір такої виплати залежить від ступеня втрати працездатності і середнього доходу, який потерпілий мав на момент настання страхового випадку.
Нагадаємо, окрім щомісячних страхових виплат, Фонд профінансував для зазначених осіб одноразові допомоги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням і компенсував медичним працівникам втрачений за час лікування гострої професійної хвороби заробіток. Для медичних працівників, яким було встановлено інвалідність, або для їх родин у разі смерті медика, Фондом також було профінансовано одноразові страхові виплати за кошти державного бюджету відповідно до ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб».
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
Фонд профінансував щомісячні страхові виплати за квітень у повному обсязі
Щомісяця потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, зокрема у разі профхвороб на COVID-19, отримують від Фонду соціального страхування України страхові виплати, які компенсують втрачений заробіток залежно від ступеня стійкої втрати працездатності.
Виплати таких допомог здійснюються Фондом у наступному місяці за попередній. Станом на учора ФССУ завершив фінансування щомісячних страхових виплат за квітень, кошти перераховано вчасно та в повному обсязі для майже 200 тисяч осіб. На це направлено 893,5 мільйона гривень.
Середній розмір допомоги за підсумками чотирьох місяців 2021 року склав 4 223,14 гривні.
Загалом з січня по квітень 2020 року Фонд нарахував щомісячні страхові виплати для потерпілих або членів їх сімей у разі смерті потерпілих на загальну суму майже 3,39 млрд гривень.
Нагадаємо, право на таку виплату настає з дня визначення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності. Розмір щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати працездатності та середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку. При цьому, максимальний розмір щомісячної страхової виплати не повинен перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму. Мінімальний розмір призначеної щомісячної страхової виплати потерпілому у перерахунку на 100% втрати професійної працездатності не може бути меншим за прожитковий мінімум.
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
ШТРАФ ЗА ПАРКУВАННЯ У ПІШОХІДНІЙ ЗОНІ ЧОРТКОВА
Водії, зверніть увагу! Муніципальна інспекція продовжує фіксувати порушення та штрафувати тих, хто заїжджає у …Читати даліУ ЧОРТКОВІ З’ЯВИТЬСЯ ЩЕ ОДНА СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ
Для потреб Чортківського центру первинної медико-санітарної допомоги встановлять сонячну електростанцію у межах спільного проєкту …Читати даліЯК ДОПОМОГТИ ЛЮДИНІ З ІНВАЛІДНІСТЮ, ЩО ПЕРЕСУВАЄТЬСЯ НА КРІСЛІ КОЛІСНОМУ, ПОДОЛАТИ БАР’ЄРИ?
Про це розповідає радник міського голови Чорткова Іван Космина, який сам пересувається на кріслі …Читати даліЗАПРОШУЄМО ДОЛУЧИТИСЬ ДО СПІЛЬНОЇ МОЛИТВИ ЗА УПОКІЙ ДУШІ ГЕРОЯ МЕРЕНИ ВІТАЛІЯ
Поминальна служба Божа відбудеться у суботу, 28 грудня, о 9 год. у церкві святої …Читати даліНАД ЧИМ ПРАЦЮВАЛИ КОМУНАЛЬНІ СЛУЖБИ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПРОТЯГОМ МИНУЛОГО ТИЖНЯ?
КП «Чортківське ВУВКГ»: • Бригада АВР з водопостачання минулого тижня по вул. Пігути провели …Читати далі