Громадський транспорт у Чортківській громаді: як вирішити наболілу проблему (+ОПИТУВАННЯ)
Постійні проблеми із громадським транспортом у Чорткові, а тепер ще у всій МТГ –надзвичайно наболіла тема як для мешканців, так і для місцевої влади. Приватні перевізники нехтують всіма договорами, цим самим викликаючи обурення у людей. Вони ж, у свою чергу, звертаються із констатацією проблеми до місцевої влади, яка, на жаль, теж є заручником ситуації. Адже на приватних перевізників вплинути важко. Втім, все ж знайшовся варіант, який зможе у доволі стиснуті терміни забезпечити Чортківську громаду якісним транспортним сполученням. А тепер про все по порядку.
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Напевно, кожен житель Чорткова час від часу стикається із проблемою неякісного транспортного сполучення у межах міста. То маршрутка приїде із запізненням, то не приїде взагалі у вечірній час, то по кілька днів чи тижнів немає автобуса у мікрорайони, де не інтенсивний пасажиропотік, як-от Бердо.
Більше того, проблема загострилась з утворенням Чортківської міської територіальної громади. Із Чортковом повністю відсутнє транспортне сполучення у сіл Пастуше, Горішня Вигнанка та Переходи. Не цілком задовільне сполучення і з іншими селами громади.
Головною проблемою є те, що у Чорткові на ринку автобусних перевезень дуже мала конкуренція. Окрім приватного (!) ТОВ «Чортківське АТП 16142», котре обслуговує більшість маршрутів, є ще три легальних перевізники: ТЗОВ «Ореол», ФОП Заверуха Є.П., ФОП Лукасевич С.В.
Відповідно, будучи фактично монополістом на ринку, ТОВ «Чортківське АТП 16142» часто собі дозволяє не до кінця виконувати зобов’язання перед міською радою, порушувати графік або ж взагалі не виходити на рейс. Мотивують це тим, що люди внаслідок пандемії стали значно менше користуватися громадським транспортом, тож чимало маршрутів економічно невигідні.
І справді, згідно з інформацією від перевізників, пасажиропотік у громадському транспорті Чорткова знизився приблизно на 30%. Пояснень цьому, як мінімум, два. Перше – люди справді бояться захворіти на коронавірус, тож звикли більше ходити пішки. Друге – чортків’яни більше не хочуть користуватись старими неякісними маршрутками.
Також нагадуємо, що з бюджету громади приватним перевізникам компенсовують безкоштовне перевезення (10 раз у місяць) людей, котрі належать до пільгових категорій. Таких людей у громаді – більше п’яти тисяч. Лише за останні чотири роки на це з бюджету витратили понад 5 млн грн. За ці кошти можна було би придбати два новеньких сучасних автобуси.
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
На думку міського голови Чорткова Володимира Шматька, єдиним шляхом вирішення проблеми неякісного транспортного сполучення є створення комунального підприємства та придбання комунальних автобусів.
Зараз керівництво громади розглядає варіант із придбанням шести сучасних компактних низькопідлогових автобусів із пандусами, кондиціонерами та всіма зручностями у лізинг.
Серед варіантів:
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
![✔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
Кожна із цих моделей вже встигла зарекомендувати себе на українському ринку. Білоруські МАЗи їздять у Калуші, Тернополі, Житомирі та Херсон, турецькі автобуси купують у Вінниці, «Богдан» зараз представлений у Львові, а «ATAMAN» декілька років тому теж купляли у місті Лева.
З економічних суджень найбільш прийнятним є саме білоруський варіант, адже, окрім привабливої ціни, там найбільш вигідні умови лізингу – 9,8% річних у гривнях від «Укргазбанку».
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Зважаючи на вищевикладене, нам вчергове важливо дізнатись думку жителів громади. Тож ми підготували для вас невеличке онлайн опитування, котре дозволить нам краще оцінити ситуацію та прийняти найбільш виважене та оптимальне рішення задля вирішення всім наболілої проблеми.
![‼️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t77/1/16/203c.png)
Фото Максима Огородника
Останні новини
ЧОРТКІВСЬКА ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА А1915 ВІДЗНАЧИЛА 57-ЛІТТЯ
Чортківська військова частина А1915 сьогодні, 18 липня, відзначає 57 річницю з моменту заснування. Урочистий …Читати даліУВАГА! ОГОЛОШЕННЯ!
Відповідно до листа Івано-Франківської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення інформуємо, що на РТС …Читати даліКАНДИДАТУРУ ЖИТЕЛЬКИ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПОДАЛИ НА ПРИСВОЄННЯ ЗВАННЯ «МАТИ-ГЕРОЇНЯ»
Виконавчий комітет Чортківської міської ради порушив клопотання перед Тернопільською обласною державною адміністрацією щодо присвоєння …Читати даліПЕРЕЙДІТЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ ТА ПРОГОЛОСУЙТЕ ЗА ТЕ, ЩОБ ПРЕЗИДЕНТ ПРИСВОЇВ ЗВАННЯ ГЕРОЯ УКРАЇНИ (ПОСМЕРТНО) ЖИТЕЛЮ СЕЛА БИЧКІВЦІ СЛОТІ РОМАНУ
Щоб підтримати петицію, необхідно перейти за посиланням – https://petition.president.gov.ua/petition/230200 , авторизуватись та натиснути …Читати даліЧОРТКІВСЬКУ ЛІКАРНЮ ВІДВІДАЛО КЕРІВНИЦТВО МОЗ ТА НСЗУ
Сьогодні, 17 липня, Чортківська центральна міська лікарня з робочим візитом відвідали заступник міністра охорони …Читати далі