Освітлення вулиць 16 липня, Шухевича та дачного кварталу у Бердо: пошуки варіантів вирішення проблеми
Місто Чортків невпинно росте та розширюється. І місця, котрі ще відносно недавно пустували, зараз активно забудовуються. Втім, буває, що люди зводять житло у місцях, де немає елементарних інженерних мереж, як от електропостачання. Така ситуація виникла у Чорткові із жителями вулиць 16 липня та Шухевича ще кілька років тому.
Ще у 2016 році до міської ради звернулось четверо людей, які будували житло на вищезазначених вулицях, із проханням електрифікувати їхній мікрорайон. Тоді ж за кошти платників податків виготовили проектно-кошторисну документацію на електрифікацію мікрорайону (тоді йшлося про 28 земельних ділянок), втім грошей на будівництво підстанції у бюджеті не було.
Станом на сьогодні мікрорайон продовжує активно забудовуватись, практично всі земельні ділянки приватизовані – йдеться про 128 обійсть. Тож тема електрифікації вулиць і надалі актуальна. Задля вирішення проблеми у бюджеті на 2021 рік передбачили 500 тисяч гривень. Очевидно, що цього недостатньо для дороговартісного будівництва підстанції.
Вчора, 9 лютого, на зустрічі із жителями вул. 16 липня та Шухевича голова Чортківської громади Володимир Шматько зазначив: «Сума будівництва електростанції з необхідною потужністю непосильна для бюджету міста, адже йдеться про мільйони гривень. Тому шукатиму варіанти залучення коштів з інших бюджетів. Серед варіантів – співпраця із ВАТ «Тернопільобленерго». Незабаром матиму зустріч із керівництвом даної установи, де обговорюватимемо можливість включення електрифікації мікрорайону в інвестиційну програму «Тернопільобленерго». Це дозволило би нам спільними зусиллями, можливо – шляхом співфінансування – вирішити проблему людей».
Схожа проблема виникла і у частині мікрорайону Бердо. Колись там функціонувало два дачних кооперативи, котрі живились від однієї підстанції. Згодом все більше людей переїжджали туди жити на постійній основі, що значно підвищило рівень споживання електроенергії. А оскільки підстанція була розрахована на інші потужності, є необхідність у будівництві ще однієї. Це питання теж підійматиметься у розмові голови Чортківської громади Володимира Шматька із керівництвом «Тернопільобленерго».
![](https://www.chortkivmr.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/DSC_0838-300x199.jpg)
![](https://www.chortkivmr.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/DSC_0835-1-300x199.jpg)
![](https://www.chortkivmr.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/DSC_0832-300x199.jpg)
![](https://www.chortkivmr.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/DSC_0830-300x199.jpg)
Останні новини
ЧОРТКІВСЬКА ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА А1915 ВІДЗНАЧИЛА 57-ЛІТТЯ
Чортківська військова частина А1915 сьогодні, 18 липня, відзначає 57 річницю з моменту заснування. Урочистий …Читати даліУВАГА! ОГОЛОШЕННЯ!
Відповідно до листа Івано-Франківської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення інформуємо, що на РТС …Читати даліКАНДИДАТУРУ ЖИТЕЛЬКИ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПОДАЛИ НА ПРИСВОЄННЯ ЗВАННЯ «МАТИ-ГЕРОЇНЯ»
Виконавчий комітет Чортківської міської ради порушив клопотання перед Тернопільською обласною державною адміністрацією щодо присвоєння …Читати даліПЕРЕЙДІТЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ ТА ПРОГОЛОСУЙТЕ ЗА ТЕ, ЩОБ ПРЕЗИДЕНТ ПРИСВОЇВ ЗВАННЯ ГЕРОЯ УКРАЇНИ (ПОСМЕРТНО) ЖИТЕЛЮ СЕЛА БИЧКІВЦІ СЛОТІ РОМАНУ
Щоб підтримати петицію, необхідно перейти за посиланням – https://petition.president.gov.ua/petition/230200 , авторизуватись та натиснути …Читати даліЧОРТКІВСЬКУ ЛІКАРНЮ ВІДВІДАЛО КЕРІВНИЦТВО МОЗ ТА НСЗУ
Сьогодні, 17 липня, Чортківська центральна міська лікарня з робочим візитом відвідали заступник міністра охорони …Читати далі