Дев’ять причин, чому жителям багатоквартирних будинків вигідно створити ОСББ
Співвласники можуть приймати ефективні рішення щодо управлінням будинком. В ОСББ чітко визначена структура керівних органів та їх повноваження. Загальні збори ОСББ можуть приймати будь-які рішення, а правління ОСББ, яке є його виконавчим органом, контролюватиме виконання таких рішень. Контроль за фінансово-господарською діяльністю правління здійснюватиме ревізійна комісія.
Співвласники можуть повноцінно керувати спільним майном багатоквартирного будинку, який є їхньою спільною сумісною власністю. Це дасть змогу самостійно формувати бюджет, штатний розклад, визначати внески на утримання будинку, обирати постачальників комунальних послуг.
Співвласники можуть повністю контролювати використання своїх коштів. Фінансування виконання ОСББ своїх функцій співвласники здійснюють шляхом сплати внесків на утримання й ремонт спільного майна, розмір та склад яких затверджуються рішенням загальних зборів об’єднання.
Співвласники можуть вимагати прозорості видатків. Співвласники будинку мають право отримати звіт у голови об’єднання, який містить інформацію, які роботи зроблено, скільки це коштувало тощо.
Співвласники можуть провести енергетичну модернізацію свого будинку, що дозволить зменшити суми оплати за житлово-комунальні послуги. В результаті співвласники зможуть покращити стан будинку і умови проживання у ньому.
Співвласники можуть своєчасно проводити необхідні ремонтні роботи в будинку, визначаючи їх першочерговість, а керівництво ОСББ швидше реагуватиме на проблеми.
ОСББ може брати участь у державних та місцевих програмах фінансування ОСББ, втілювати проекти з термомодернізації. Однією з програм підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків є програма «Енергодім» Фонду енергоефективності, що передбачає часткове відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності.
ОСББ може укладати будь-які угоди, замовляти різні послуги, необхідні для утримання будинку та реалізації рішень загальних зборів. Об’єднання має право укладати договори на обслуговування будинків з тими компаніями, які пропонують кращі послуги, а також розірвати договір, якщо компанія неякісно виконуватиме роботу. Це забезпечить контроль за якістю надання житлово-комунальних послуг.
ОСББ має статус юридичної особи, що дозволяє відкривати банківські рахунки, укладати договори, наймати персонал та повноцінно розпоря-джатися коштами для забезпечення управління будинком. ОСББ має статус неприбуткової організації.
Останні новини
ДЕПУТАТИ ПРИЙНЯЛИ БЮДЖЕТ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ НА 2025 РІК
На черговій сесії Чортківської міської ради депутати затвердили бюджет Чортківської громади на 2025 рік. …Читати даліЗДАЄМО КРОВ – РЯТУЄМО ЖИТТЯ НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!
У пункт забору та зберігання донорської крові Чортківської центральної міської лікарні завітали працівники СЕ …Читати даліВИФЛЕЄМСЬКИЙ ВОГОНЬ МИРУ ЗАСЯЯВ У МІСЬКІЙ РАДІ
Сьогодні, 20 грудня, представники Національної скаутської організації «Пласт Станиця Чортків» завітали до Чортківської міської …Читати даліБУДІВЛІ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВА ТА БАНКУ ПРОІНСПЕКТУВАЛИ НА ПРЕДМЕТ ПРИСТОСОВАНОСТІ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ
Радник міського голови з питань безбар’єрності Іван Космина разом із фахівцями відділу архітектури та …Читати даліВ офісі “Зроблено в Україні” консультують підприємців-початківців і досвідчених ФОПів щодо регіональних, державних і міжнародних програм підтримки бізнесу
В офісі “Зроблено в Україні” консультують підприємців-початківців і досвідчених ФОПів щодо регіональних, державних і міжнародних …Читати далі