Фонд соціального страхування повідомляє!
Допомога по вагітності та пологах нараховується і виплачується однією сумою
Допомога по вагітності та пологах у розмірі 100% середньої заробітної плати надається працюючим жінкам за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за весь період декретної відпустки.
Підставою для призначення такої допомоги є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, що видається лікувально-профілактичним закладом, у якому застрахована особа перебуває на обліку. У більшості випадків його тривалість складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів).
Лікарняний листок у зв’язку із вагітністю та пологами видається з 30 тижнів вагітності, після чого має бути переданий застрахованою особою своєму роботодавцю. Далі комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства приймає рішення про призначення допомоги, бухгалтер здійснює розрахунок, оформлюється та подається до ФССУ відповідна заява-розрахунок.
Якщо зазначені кроки буде здійснено роботодавцем в установлені терміни, від дати передачі застрахованою особою лікарняного листка до подання заяви-розрахунку до Фонду має пройти до 17 календарних днів. Саме від дати прийняття Фондом заяви-розрахунку від роботодавця залежить дата виплати матеріального забезпечення. Зокрема, станом на сьогодні ФССУ профінансував усі заяви-розрахунки, які були прийняті від роботодавців по 18 грудня включно.
Слідкувати за станом фінансування матеріального забезпечення застраховані особи можуть у телеграм-каналі ФССУ https://t.me/socialfund за тегом #фінансування_оперативно. Кошти надходять на рахунок роботодавця упродовж декількох банківських днів після здійснення фінансування.
Після того, як роботодавець отримав кошти від Фонду соціального страхування України, він має здійснити виплату допомоги по вагітності та пологах своїй працівниці у найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати, або одразу після отримання коштів від Фонду. Звертаємо увагу, що виплата допомоги має бути здійснена роботодавцем у повному обсязі однією сумою, поділ допомоги по вагітності та пологах не передбачено.
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
Щоб у здоров’ї ці Свята відпровадити й інших дочекатися…
І колись, і тепер найвищим моральним авторитетом як в сільській громаді, так і в містах користуються священники, лікарі та вчителі. До них ідуть люди за порадою та допомогою. Саме тому в часи пандемії – того лиха, що не минає ні домівки, ні культові заклади, ні установи, варто громадянам дослухатися до слів предстоятелів церков.
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав від початків епідемії констатував: «Коронавірус – це серйозно і надовго. І поки не знайшли ліки, єдиним захистом є плекання правил гігієни».
На початках пандемії СOVID-19, коли всі були нажахані інформацією з Китаю, Європи та США, люди свідомо дотримувались дистанції, ізоляції, користувались повсюдно засобами індивідуального захисту та засобами дезінфекції. Коли на цьогорічні різдвяні свята заходив до переповнених храмів, побачив, що не у всіх прихожан були маски, в багатьох – сповзли людям на підборіддя, чимало громадян почали носити свій захист задля годиться.
Саме тому вдаємося до мудрих слів та допомоги священнослужителів: вас послухають віруючі, ви зможете достукатися до сердець та розуму прихожан. «Якщо хтось раніше був скептичний до цього, то нехай піде в переповнені лікарні, – переконував Блаженніший Святослав, – поспілкується з медиками, які розуміють, що це сьогодні загрозлива хвороба, яка бичує не тільки Україну, але й увесь світ. І поки не винайдені ліки проти цієї недуги, єдиним ліком є плекання певної культури: носіння масок, миття рук, соціальна дистанція. Ця культура мусить перетворитися на елемент особистої культури кожного українця».
У теперішній час просвітницькі заходи зможуть допомогти сповільнити поширення COVID-19 й уникнути ризику перевантаження системи охорони здоров’я хворими, щоб кожен міг отримати необхідну медичну допомогу. З особистої безпеки, профілактики інфікування коронавірусною інфекцією має починатися день кожного громадянина. Тепер літургії проводяться в онлайн режимі. Важливо для людей, які старші за 65 років, якщо це можливо, залишатися вдома. Адже за словами медиків, якщо на п’ять відсотків зменшиться рух старших осіб за межі своїх домівок, то на 75 відсотків зменшиться кількість смертельних випадків коронавірусної хвороби. До того ж, церквами на час карантину через коронавірус дозволено задля безпеки не цілувати ікони.
Предстоятель ПЦУ Епіфаній, підсумовуючи 2020 рік, сказав: «Храми не будуть закриватися, але і церкви також не повинні зловживати, повинні дотримуватися тих карантинних обмежень, які запроваджені українським урядом, підходити до цього мудро, зважено і відповідально… Якщо ми будемо насправді відповідальними, то побачимо, що поступово хвороба буде спадати».
Наші медики можуть підтвердити, що особиста обережність, користування засобами захисту справді допомагає. І, можливо, більшою бідою є те, що люди не вповні впровадили в особисту культуру ці елементи захисту себе і свого ближнього. Гадаю, ми тут маємо величезне поле для співпраці як священнослужителів, так і медиків, вчителів, працівників установ та організацій, які працюють з людьми і для людей, над безпекою на час карантину. Якщо священник звернеться до прихожан з проханням користуватись в храмі масками, дотримуватись соціальної дистанції та обробляти руки – його послухають найбільше.
Справді, чому б зараз так само ретельно, як заходимо до маршруток і крамниць у масках, боячись штрафів, не забувати про особисту безпеку і в лікувальних закладах, де можуть собі дозволити ходити без засобів індивідуального захисту, і в церквах – всюди дотримуватись визначених вимог під час епідемії.
Ми вже усвідомили, наскільки неоціненним є дар життя і здоров’я. Ми вже усвідомили, як люди потребують теплих взаємин: із ближніми, із собою та з Богом. Долаючи виклики часу, важкі часи епідемії COVID-19, ми мали можливість ставати духовно сильнішими.
Допоможіть і собі, і всьому суспільству розпочати цей рік, пережити всі різдвяні свята в здоров’ї та добрі й інших дочекати…
Федір Бортняк, в.о. начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області
ЦНАП ЧОРТКОВА ВІДТЕПЕР ОФІЦІЙНО У СТАТУСІ «ДІЯ ЦЕНТР»
Центр надання адміністративних послуг Чортківської міської ради – це безбар’єрний простір з електронною чергою, …Читати даліСПІЛЬНА КОЛЯДА ДЛЯ НАШИХ ЗАХИСНИКІВ, ЗАХИСНИЦЬ ТА ГЕРОЇВ…
Сьогодні на площі Героїв Євромайдану в Чорткові лунав єдиний голос вдячності, любові та віри! …Читати даліПАЛАЦ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА КОЛЯДУЄ
Сьогодні Чортківська міська рада вкотре наповнилася дзвінкими голосами та радістю! З колядою до нас …Читати даліУ МІСЬКІЙ РАДІ ЗНОВУ ГУЧНО ЛУНАЛА КОЛЯДА
До нас завітав вчительський колектив Чортківського ліцею №5, який подарував святкову коляду та наповнив …Читати даліРІЗДВЯНИЙ ДУХ У ЧОРТКОВІ
Сьогодні волонтери благодійного фонду БО БФ “Покрова Чортків” завітали до колективу Чортківської міської ради …Читати далі