Чортківська капела бандуристів «Мрія» із 80-річною історію – перший аматорський колектив Тернопільщини
З нагоди відзначення всеукраїнського Дня працівників культури та аматорського мистецтва продовжуємо знайомити вас із аматорськими колективами Чорткова, котрі мають найбільшу історію. Сьогодні розповідаємо про один із перших аматорських колективів Тернопільщини – народну самодіяльну мішану капелу бандуристів «Мрія» Чортківського будинку культури.
Колектив заснували у далекому 1960 році. Керівником був Олег Шумилович, а учасниками капели стали викладачі Чортківської дитячої музичної школи та бандуристи-аматори. Завдяки наполегливій праці очільника капели чисельність «Мрії» та рівень майстерності різко зростали. Згодом її поповнили викладачі та студенти Чортківського педагогічного училища, в якому Олег Шумилович вів клас бандури.
Особливе місце в репертуарі колективу посіли українські народні пісні на слова Тараса Шевченка. При капелі утворилась малі ансамблеві форми: народні музики, дуети бандуристів (Шумилович та Пригар, подружжя Шумиловичів).
Від початку 60-х років «Мрія» заявила про себе на міських концертах, на районних та обласних олімпіадах, оглядах художньої самодіяльності, зокрема на заключному огляді-конкурсі оркестрів, інструментальних, вокальних ансамблів та солістів-співаків Тернопільщини. Також «Мрія» була учасницею обласного огляду-конкурсу аматорських колективів, присвяченого 150-річчю від дня народження Т. Шевченка. За низку концертів капелі у 1969 році присвоїли звання «народна».
У 60-70-х роках «Мрія» систематично виїжджала з концертами у села Чортківського, Борщівського та Заліщицького районів. Чортківська капела стала лауреатом трьох республіканських фестивалів (1967, 1970, 1972), дипломантом Всесоюзного фестивалю самодіяльної художньої творчості (1977). Колектив був щорічним учасником обласних оглядів-конкурсів, виступів на ВДНГ в Києві (1980), на Республіканському святі кобзарського мистецтва в Каневі (1989), на імпрезі «Козацькі могили» у м. Берестечко (1988).
Наприкінці 80-х «Мрія» перестала функціонувати, та у 2008 році творчу діяльність відновили. 2008-2012 роках керівниками «Мрії» були І. Романович (диригент), Н. Грещук (концертмейстер), від 2012 року художнім керівником стала О. Морозюк. У 2010-х «Мрія» брала участь в обласних концертах-звітах патріотичного спрямування та мистецьких акціях: у звітних концертах колективів Чортківщини з нагоди 70-річчя УПА, обласному фестивалі кобзарського мистецтва, присвяченому 90-річчю від дня народження З. Штокала; обласному фестивалі мистецтв «Чевона калина», обласному фестивалі кобзарського мистецтва «Кобза» тощо.
Один коментар до Чортківська капела бандуристів «Мрія» із 80-річною історію – перший аматорський колектив Тернопільщини
Додати коментар
Останні новини
ВОЛОДИМИР ШМАТЬКО ПОВЕРНУВСЯ ІЗ ЧЕРГОВОГО ВІДРЯДЖЕННЯ: ПІДТРИМКА ФРАНЦІЇ ТА НОВІ ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ ЧОРТКОВА
Минулі три дні в Парижі пройшли надзвичайно плідно для української делегації, у складі якої …Читати даліУ ЧОРТКОВІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ, ОСВЯТИВШИ ПАМЯТНИК АРХАНГЕЛУ МИХАЇЛУ
Сьогодні, 21 листопада, на центральному міському кладовищі по вул. Ст. Бандери громадськість вшанувала пам’ять …Читати даліВОЇН САВКА ПАВЛО НАЗАВДЖИ ПОВЕРНУВСЯ ДОДОМУ
Сьогодні жителі Чортківської громади на колінах зустріли тіло померлого воїна Савки Павла (25.12.1970 – …Читати даліСЬОГОДНІ ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
21 листопада – День Гідності та Свободи – дата, коли ми вшановуємо патріотизм та …Читати даліПОМЕР ВОЇН ІЗ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ САВКА ПАВЛО
Небесне військо Чортківської громади, на жаль, знову поповнилось ще одним воїном. 19 листопада зупинилось …Читати далі
… До сліз зворушений тим, що прочитав про свого батька ( Шумилович О. В.), про моїх батьків, про капелу бандуристів ” Мрія”, про історію творчого колективу, яка безпосередньо торкається і мого життя, моєї долі… З дитячих років, всі репетиції, всі концерти, всі виїзди агіткультбригади – все життя яке стосувалося діяльності роботи мого батька із цим колективом – все це перед моїми очима у роках, які вже стали історією, стали минулим… Я дуже горджуся можливістю називатися сином справжнього українця.., сином кобзаря, сином справжньої чистої Людини… Сльози, справжні сльози жалю і відчаю в очах моїх за такою Людиною. за таким Батьком…. Я добре пам’ятаю все, що стосується цього колективу, я добре пам’ятаю майже всіх учасників капели ”Мрія”, я добре пам’ятаю все те українське, національне – все те що було вкладено в життя і діяльність осередку Української культури, осередку національної пісні, осередку вільної, незалежної України… Мені дорогий Чортків… Мені дорогий Будинок культури… Мені дорога капела бандуристів… Я люблю все це, як люблю життя, як люблю Україну…!!!