У селі Переходи відновлять фельдшерсько-акушерський пункт
У селі Переходи, котре належить до Чортківської об’єднаної територіальної громади, планують відновити роботу фельдшерсько-акушерського пункту. З метою оглянути варіанти будівель, де можна було б розмістити ФАП, у Переходах побував міський голова Чорткова Володимир Шматько, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Ярослав Ратушняк, в.о. старости села Горішня Вигнанка Уляна Мельничук, екс-депутати Горішньовигнанської сільської ради Володимир Пандрак та Михайло Підгірняк.
«Ми створили громаду саме для того, щоб самим вирішувати — що і де будувати чи відновлювати. Безумовно, медицина – один із наших пріоритетів, особливо у світлі останніх подій. Ми ні в якому разі не закриємо жодного сільського ФАПу чи амбулаторії. У кожному селі громади повинен бути як мінімум один лікар, котрий знатиме про своїх пацієнтів все. Саме тому вважаю за необхідне відновити ФАП і у Переходах», – поділився із присутніми своєю позицією Володимир Шматько.
Фельдшерсько-акушерський пункт у селі Переходи колись знаходився не в дуже зручному для місцевих мешканців місці, ділячи приміщення із сільською бібліотекою. На даний час ні книгозбірня, ні ФАП не функціонують, а будівля потребує капіталовкладень та повноцінного ремонту. «Тож разом із екс-депутатами Горішньовигнанської сільської ради розглядали інші приміщення, котрі могли б слугувати ФАПом. Адже це місце, до якого має бути максимально зручно добиратись всім без виключення мешканцям села», – пояснив міський голова Чорткова.
Одним із варіантів, котрий обговорювався, стало можливе будівництво ФАПу поруч із сільським клубом, котрий зручно розташований територіально та фактично є місцем, де місцеві жителі проводять своє дозвілля та вихідні.
«Ми повинні і надалі працювати у напрямку розвитку медицини у селі. Дорослі, діти чи старші люди повинні мати гідне медичне забезпечення незалежно від того, де вони проживають – в місті чи селі. Підтримуємо ініціативу влади міста, частково допоможемо у придбанні лікувально-профілактичного обладнання, ліків, створенні хороших умов для праці сільських працівників медицини», – зауважив головний лікар первинної медицини Чортківщини Ярослав Ратушняк.
Це лише перший крок назустріч якісним медичним послугам у Переходах, втім ситуація явно навіює оптимізм. Адже у майбутньому оновленому ФАПі вже є молодий перспективний працівник – 19-річний хлопець із с. Пастуше – випускник Чортківського державного медичного коледжу, котрий, окрім усіх необхідних знань та навиків, має найцінніше – бажання працювати та допомагати людям.
ПРОГРАМА ПОБУДОВИ СУСПІЛЬСТВА ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ДЕМОКРАТІЇ
На прохання ГО «ЗА ДЕМОКРАТИЧНЕ ВИБОРЧЕ ПРАВО» (ДВП) публікуємо “ПРОГРАМУ ПОБУДОВИ СУСПІЛЬСТВА ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ДЕМОКРАТІЇ”.Читати даліЧОРТКІВСЬКА ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА А1915 ВІДЗНАЧИЛА 57-ЛІТТЯ
Чортківська військова частина А1915 сьогодні, 18 липня, відзначає 57 річницю з моменту заснування. Урочистий …Читати даліУВАГА! ОГОЛОШЕННЯ!
Відповідно до листа Івано-Франківської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення інформуємо, що на РТС …Читати даліКАНДИДАТУРУ ЖИТЕЛЬКИ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПОДАЛИ НА ПРИСВОЄННЯ ЗВАННЯ «МАТИ-ГЕРОЇНЯ»
Виконавчий комітет Чортківської міської ради порушив клопотання перед Тернопільською обласною державною адміністрацією щодо присвоєння …Читати даліПЕРЕЙДІТЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ ТА ПРОГОЛОСУЙТЕ ЗА ТЕ, ЩОБ ПРЕЗИДЕНТ ПРИСВОЇВ ЗВАННЯ ГЕРОЯ УКРАЇНИ (ПОСМЕРТНО) ЖИТЕЛЮ СЕЛА БИЧКІВЦІ СЛОТІ РОМАНУ
Щоб підтримати петицію, необхідно перейти за посиланням – https://petition.president.gov.ua/petition/230200 , авторизуватись та натиснути …Читати далі