ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ. ЗМІНЕНО РОЗМІРИ ШТРАФІВ ТА ПРОЦЕДУРУ ЇХ НАКЛАДАННЯ
Законом України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 № 378-ІХ, який набув чинності 02.02.2020, внесені зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України). Ці зміни передбачають зміну підходу до процедури накладення фінансових санкцій та зміну їх розмірів.
Так, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків відповідно до абзацу другого частини другої статті 265 КЗпП України тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення- 47 230грн (до внесення змін розмір становив 30 мінімальних зарплат), а до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження.
Передбачена додаткова відповідальність у разі вчинення порушення, передбаченого абзацом другим частини другої статті 265 КЗпП України, повторно протягом двох років з дня виявлення порушення – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення- 141 690 грн.
Зменшений розмір штрафу за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці з десяти розмірів мінімальної заробітної плати до двох за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.-9446 грн.
Недопущення до проведення контрольного заходу з питань виявлення неоформлених трудових відносин передбачає штраф у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.-75568 грн.
За порушення інших вимог законодавства про працю передбачений штраф за кожне таке порушення у розмірі мінімальної заробітної плати та доповнено відповідальністю за повторне вчинення порушення у двократному розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.
Заходи щодо притягнення до відповідальності за вчинення порушення, передбаченого абзацами другим, третім, сьомим, восьмим, десятим частини другої статті 265 КЗпП України, застосовуються одночасно із винесенням припису незалежно від факту усунення виявлених при проведенні перевірки порушень.
За додатковою інформацією з данного питання можна звернутися до управління праці та соціального захисту населення
ЗАПРОШУЄМО НА МУЗИЧНУ КАЗКУ!
Запрошуємо у п’ятницю, 22 листопада, о 17 год. у центр культурних послуг ім. К. …Читати даліПАРТНЕРСТВО ДОПОМАГАЄ: ЯК КАНАДСЬКІ ДРУЗІ У ЧОРТКОВІ ГОСТЮВАЛИ (ЧАСТИНА 2)
Продовжуємо розповідати про результати візиту до Чорткова представників Українсько-канадської асоціації Юкону із нашого міста-побратима …Читати даліКонкурссеред цивільних осіб на заміщення вакантних посад слідчих, дізнавачів та дільничних офіцерів поліції
ОГОЛОШЕНО КОНКУРС серед цивільних осіб на заміщення вакантних посад слідчих, дізнавачів та дільничних офіцерів поліції …Читати далі19 ЛИСТОПАДА – 1000 ДНІВ ВІД ПОЧАТКУ ВЕЛИКОЇ ВІЙНИ
19 листопада – тисяча днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. 1000 …Читати даліЧОРТКІВСЬКИЙ ХОР «ГАЛИЧИНА» ЗАЙНЯВ ДРУГЕ МІСЦЕ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ
16 листопада народний аматорський хор медичних працівників «Галичина», що діє при центрі культурних послуг …Читати далі