Олена Дума: забезпечуємо реалізацію конституційних прав усіх працюючих
У разі стійкої втрати професійної працездатності через нещасні випадки на виробництві або професійні захворювання, Фондом соціального страхування України, зокрема, здійснюється фінансування одноразових допомог. Розмір цих виплат залежить від ступеня втрати професійної працездатності та прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права потерпілого на страхову виплату.
«Забезпечити реалізацію конституційних прав усіх працюючих на належні допомоги, страхові виплати та послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням є моїм головним завданням як директора. Сьогодні ми працюємо над стабілізацією та збільшенням ефективності системи Фонду. Зокрема, один із пріоритетів – страхові виплати особам, які отримали травми або професійні захворювання на виробництві. Щомісяця ми фінансуємо для них виплати, які повністю або частково компенсують втрачений заробіток, здійснюємо надання одноразових допомог, медичних і соціальних послуг», – говорить директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Олена Дума.
Зазначимо, право на отримання потерпілим одноразової допомоги настає з дня встановлення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Розмір виплати залежить від ступеня втрати працездатності, виходячи з 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права потерпілого на страхову виплату. Максимальний розмір одноразової допомоги в разі 100% стійкої втрати працездатності станом на 01.01.2020 становить 35 734 гривень.
Одноразова допомога сім’ї потерпілого виплачується у сумі, що дорівнює 100 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права на страхову виплату. На сьогодні вона складає 210,2 тис. гривень.
Одноразова допомога кожній особі, яка перебувала на утриманні померлого, а також на його дитину, яка народилася протягом не більш ніж десятимісячного строку після смерті потерпілого, виплачується у сумі, що дорівнює 20 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права на страхову виплату, що на сьогодні дорівнює 42,04 тис. гривень.
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
Потрібна копія цифрового документа від клієнта?
Якщо ви подумали попросити скрін документа з Дії — важливо знати, що скріншот не має …Читати даліУ структурних підрозділах міської ради проведуть інформаційний аудит: стартують відкриті консультації з громадськістю
Чортківська міська рада ініціює проведення відкритих електронних консультацій з громадськістю – щодо визначення структурних підрозділів, …Читати далі11 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПОЛЬЩІ!
GRATULUJEMY! Z DNIEM NIEPODLEGŁOŚCI! Дорогий польський народе, наші польські друзі та міста-побратими Чорткова – …Читати даліЧОРТКІВ’ЯНКА ЮЛІЯ КАЩИШИН ВІДЗНАЧИЛА 95-ЛІТТЯ
Чортків’янка Юлія Іванівна Кащишин відзначила свій 95-й день народження! З такою поважною датою її …Читати даліЧЕРГОВИЙ ТЕАТРАЛЬНИЙ ВЕЧІР У ЧОРТКОВІ – ЧЕРГОВИЙ АНШЛАГ!
У п’ятницю, 8 листопада, у Чорткові продовжився театральний сезон. В центрі культурних послуг ім. …Читати далі