Парламент прийняв за основу обмеження обігу пластикових пакетів
Парламент прийняв за основу обмеження обігу пластикових пакетів
Відділ муніципального розвитку, інновацій та енергоефективності інформує про прийняття парламентом проекту Закону України про обмеження обігу пластикових пакетів на території України.
Законопроектом забороняється з 1 січня 2022 року розповсюджувати пластикові пакети в об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства, товщиною до 50 мкм та оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети.
Законопроектом не поширюватимуться обмеження на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікронів та розмірами 225х345х450 мм, що використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.
Чому важливо заборонити продаж пластикових пакетів?
• поліетиленові пакети забруднюють ґрунти, ліси, річки та моря,
– 1 млн. птахів та 100 тис. тварин щороку помирають від пакетів, плутаючи їх з їжею;
• всього близько 6% від загального числа пакетів переробляються – решта роками лежить на сміттєзвалищах або ще гірше – серед природи.
Наше місто підтримує обмеження обігу пластикових пакетів, тому ще 24 липня 2019 року виконавчий комітет Чортківської міської ради прийняв рішення «Про використання поліетиленових пакетів у магазинах та точках продажу товарів м. Чортків», яким рекомендував суб’єктам господарювання сфери торгівлі і послуг пропонувати покупцям альтернативу одноразовим поліетиленовим пакетам – біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо.
Будь в тренді – будь ECOFRIENDLY#ПакетНЕпотрібен
Останні новини
ЗДАЙ КРОВ – ВРЯТУЙ ЖИТТЯ ВОЇНАМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ!
Донорство крові – абсолютно безпечна та винятково важлива процедура. Мільйони людей по всьому світу …Читати даліКОЛИ РОЗПОЧНЕТЬСЯ НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК?
Новий навчальний рік 2024-2025 рр. у школах Чортківської громади розпочнеться у вересні, як і …Читати даліУ 2025 РОЦІ МІСЬКА РАДА ВИПЛАЧУВАТИМЕ 10 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ЗА НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ ПО-ІНШОМУ: ЩО ЗМІНИТЬСЯ?
У 2024 році Чортківська міська рада, попри надскладний фінансовий рік, виплачує по 10 тис. …Читати даліРЕМОНТ ВЗУТТЯ, ШВЕЙНІ ТА ПЕРУКАРСЬКІ ПОСЛУГИ ЗА СОЦІАЛЬНИМИ ЦІНАМИ
На першому поверсі соціально-житлового комплексу «Чортків єднає», що по вул. Коновальця, 13А (біля Чортківської …Читати даліДОПОМАГАЄМО ЗСУ: ІЗ БЮДЖЕТУ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ДОДАТКОВО ВИДІЛИЛИ 500 ТИСЯЧ НА ДРОНИ
Чортківська міська рада продовжує допомагати Збройним Силам України звільняти українську землю від російських окупантів, …Читати далі