Про енергоефективні заходи говорили на «круглому столі»
Щоб попередити або мінімізувати руйнівні наслідки змін клімату та підтримати виконання Паризької Угоди, багато міст у всьому світі ставлять собі за стратегічну мету перехід на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у загальному енергопостачанні, включаючи транспорт і опалення, беручи курс на повну декарбонізацію до 2050 року.
У вересні минулого року, міський голова Володимир Шматько, офіційно заявив про ціль «100% відновлювальних джерел енергії в енергобалансі міста Чорткова до 2050 року» та підписав меморандум про співпрацю між міжнародною неурядовою організацією 350.org задля досягнення такої мети.
З лютого 2019 року відділом муніципального розвитку, інновацій та енергоефективності міської ради спільно із ГО «Екоклуб» розпочато роботу по збору статистичної інформації про споживання енергетичних ресурсів в нашому місті населенням, промисловими підприємствами, бюджетними закладами, споживання енергоресурсів вантажним та пасажирським транспортом; перелік котелень міста та їх споживання, втрати, потужності. У квітні провели аналіз отриманої інформації, а з травня проводиться опитування жителів міста щодо енергозбереження.
За допомогою круглого столу, який 21 червня відбувся в рамках проведення Дня сталої енергії та порадам експертів Іллі Єременка та Андрія Семенюка було обговорено фази переходу на ВДЕ. Разом з тим зазначено про необхідність переглянути план дій сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату міста Чортків до 2030 року, який був розроблений та затверджений Європейською комісією в рамках участі міста в програмі «Угода Мерів – Схід».
Ми звертаємося до жителів міста з проханням ощадливо використовувати усі види енергоресурсів, проводити термосанацію будівель, впроваджувати відновлювальні джерела енергії в своїх домогосподарств, сортувати тверді побутові відходи та використовувати піші прогулянки або їздити на роботу екологічним видом транспорту – велосипедом.
Давайте всі разом, своїми маленькими заходами вирішимо питання зміни клімату і енергетики в нашому місті, на цій території, де ми проживаємо, і станемо прикладом для міст України та цілому світу, що перехід на екологічно чисту енергію можливий не в далекому майбутньому, а протягом одного покоління!!!
РОДИНИ ЗАГИБЛИХ ГЕРОЇВ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ВИЗНАЧИЛИСЬ ІЗ ТИПОМ ПАМ’ЯТНИКІВ
Родичі загиблих на російсько-українській війні Героїв із Чортківської громади остаточно визначились із типом пам’ятників …Читати даліПАРТНЕРСТВО ДОПОМАГАЄ: ЧОРТКІВСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ ОТРИМАВ ВАЖЛИВЕ ДЛЯ РОБОТИ ОБЛАДНАННЯ ВІД КОЛЕГ З ФРАНЦУЗЬКОГО БЕЗЬЄ
Завдяки активній міжнародній політиці, яку впроваджує команда Чортківської міської ради та Володимир Шматько, громада …Читати даліДІТИ ВІЙСЬКОВИХ ІЗ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПОВЕРНУЛИСЬ ІЗ ВІДПОЧИНКУ У ФРАНЦІЇ
Наше французьке місто-побратим Безьє вкотре, вже третій рік поспіль, запрошувало дітей військових із Чортківської …Читати даліПІЛЬГИ НА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ
Українські військові та члени їх сімей мають право скористатись пільгами на житлово комунальні послуги. Хто …Читати даліМІНІСТЕРКА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ОКСАНА ЖОЛНОВИЧ З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ ВІДВІДАЛА ЧОРТКІВ
22 липня міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович побувала у Чорткові, оглянувши ключові соціальні …Читати далі