У Чорткові обговорювали реформування інтернатних закладів у Тернопільській області
У середу, 12 червня, у Чорткові в рамках проекту «Реформування інтернатних закладів у Тернопільській області» за ініціативи Тернопільської ОДА відбувся зональний семінар-нарада під назвою «Першочергові заходи з профілактики соціального сирітства та реформування системи інституційного догляду та виховання дітей у Тернопільській області».
В обговоренні теми взяли участь представники п’яти районів – Чортківського, Заліщицького, Борщівського, Бучацького, Гусятинського; керівники структурних підрозділів Тернопільської ОДА; експерти проекту.
У вітальному слові, звертаючись до присутніх, міський голова Чорткова Володимир Шматько зазначив: «Систему інтернатних закладів однозначно потрібно реформувати. Гасло «Чужих дітей не буває» зараз як ніколи актуальне, воно змушує нас активно та плідно працювати у цій сфері. Свою школу-інтернат ми нещодавно перепрофілювали, відтепер це спеціалізована школа спортивного профілю, де акцентуємо увагу на ігрових видах спорту. Сьогодні сподіваюсь на активний діалог та результативну співпрацю».
Семінар-нарада мала на меті окреслення відповідальності органів місцевого самоврядування за впровадження Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей та Регіонального стратегічного плану з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в Тернопільській області; визначення першочергових заходів для попередження потрапляння дітей до інтернатів, прийняття рішень з урахуванням найкращих інтересів дитини.
Обговорення, фактично, проходило у трьох основних блоках. Експерти проекту Володимир Кузьмінський, Лариса Пєтушкова та Зінаїда Кияниця доповідали на три теми відповідно:
– Право дитини на сімейне виховання та система інституційних закладів: що важливіше? Огляд ситуації щодо інституційного догляду і виховання дітей в Тернопільській області.
– Наслідки інституціалізації для здоров’я, розвитку та добробуту дитини.
– Міжвідомча взаємодія у процесі моніторингу сімейного середовища дітей, які перебувають цілодобово в інтернатних закладах обласної комунальної власності Тернопільської області, та ресурсів громади за місцем проживання їхніх батьків.
Після змістовних доповідей, представники усіх районів мали змоги у невимушеній атмосфері відверто поспілкуватись із експертами проекту та обговорити найбільш актуальні питання стосовно профілактики соціального сирітства та реформування системи інституційного догляду.
РОДИНИ ЗАГИБЛИХ ГЕРОЇВ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ВИЗНАЧИЛИСЬ ІЗ ТИПОМ ПАМ’ЯТНИКІВ
Родичі загиблих на російсько-українській війні Героїв із Чортківської громади остаточно визначились із типом пам’ятників …Читати даліПАРТНЕРСТВО ДОПОМАГАЄ: ЧОРТКІВСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ ОТРИМАВ ВАЖЛИВЕ ДЛЯ РОБОТИ ОБЛАДНАННЯ ВІД КОЛЕГ З ФРАНЦУЗЬКОГО БЕЗЬЄ
Завдяки активній міжнародній політиці, яку впроваджує команда Чортківської міської ради та Володимир Шматько, громада …Читати даліДІТИ ВІЙСЬКОВИХ ІЗ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПОВЕРНУЛИСЬ ІЗ ВІДПОЧИНКУ У ФРАНЦІЇ
Наше французьке місто-побратим Безьє вкотре, вже третій рік поспіль, запрошувало дітей військових із Чортківської …Читати даліПІЛЬГИ НА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ
Українські військові та члени їх сімей мають право скористатись пільгами на житлово комунальні послуги. Хто …Читати даліМІНІСТЕРКА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ОКСАНА ЖОЛНОВИЧ З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ ВІДВІДАЛА ЧОРТКІВ
22 липня міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович побувала у Чорткові, оглянувши ключові соціальні …Читати далі