Що таке булінг та як з ним боротись?
Булінг –це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.
Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.
Відтепер вчинення булінгу неповнолітньої чи малолітньої особи буде каратися штрафом від 850 до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Знущання, вчинені повторно упродовж року особою або групою осіб каратимуться штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин. У разі цькування неповнолітніми від 14 до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.
Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу. Якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про відомі йому випадки цькування серед учнів, його оштрафують на суму від 850 до 1700 грн або призначать виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку. Якщо керівництво школи знатиме про булінг і не розповість поліції – його теж притягнуть до відповідальності.
Адміністративну відповідальність вчителів за приховування випадків булінгу закон не передбачає.
ЯК ПРИТЯГУВАТИМУТЬ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ?
Після того, як повідомлення про вчинення булінгу надійшло до органів правопорядку, підрозділи поліції у справах неповнолітніх складають протокол про вчинення адміністративного правопорушення. Після цього справа передається на розгляд до відповідного суду або судді за місцем вчинення правопорушення. Судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення та призначають вид і розмір покарання.
Строк розгляду справи судом – 15 днів з для отримання ним протоколу про адміністративне правопорушення та матеріалів справи.
Доказами у справах про факти цькування можуть бути:
поясненя особи, яку притягують до відповідальності, пояснення потерпілого та свідків, висновок експерта (якщо в результаті вчинення правопорушення була завдана фізична чи психологічна шкода), речові докази у вигляді зіпсованих особистих речей постраждалого, письмові документи, матеріали листування, в тому числі – переписки в соціальних мережах, відео-матеріали, на яких зафіксовано процес цькування.
Доказами можуть слугувати повідомлення у соцмережі.
Притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) без рішення суду неможливе.
До прийняття змін до законів щодо протидії цькуванню відповідальності за його вчинення в Україні не існувало. Існувала кримінальна відповідальність за умисне легке тілесне ушкодження, яка для громадян України наступає з 16 років. Або за умисне нанесення тяжких та середньої тяжкості тілесних ушкоджень з 14 років, за що передбачено покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі.
Якщо ж дитина не досягла 14 років і завдала серйозних тілесних ушкоджень іншій дитині, штраф – 51 гривня – платили батьки. Самим покаранням за фізичне насильство не вдавалося охопити всі сторони булінгу як такого. Наприклад, неможливо було покарати дітей, які ігнорують, бойкотують чи цькують свого однокласника. Важливо, що в закріпленому понятті відображені можливі наслідки булінгу – або наявна, або навіть потенційна шкода.Це свідчить про можливість притягнення до відповідальності за цькування, навіть якщо у потерпілого відсутні фізичні ознаки його вчинення.
Служба у справах дітей Чортківської міської ради
ЧОРТКІВСЬКА ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА А1915 ВІДЗНАЧИЛА 57-ЛІТТЯ
Чортківська військова частина А1915 сьогодні, 18 липня, відзначає 57 річницю з моменту заснування. Урочистий …Читати даліУВАГА! ОГОЛОШЕННЯ!
Відповідно до листа Івано-Франківської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення інформуємо, що на РТС …Читати даліКАНДИДАТУРУ ЖИТЕЛЬКИ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПОДАЛИ НА ПРИСВОЄННЯ ЗВАННЯ «МАТИ-ГЕРОЇНЯ»
Виконавчий комітет Чортківської міської ради порушив клопотання перед Тернопільською обласною державною адміністрацією щодо присвоєння …Читати даліПЕРЕЙДІТЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ ТА ПРОГОЛОСУЙТЕ ЗА ТЕ, ЩОБ ПРЕЗИДЕНТ ПРИСВОЇВ ЗВАННЯ ГЕРОЯ УКРАЇНИ (ПОСМЕРТНО) ЖИТЕЛЮ СЕЛА БИЧКІВЦІ СЛОТІ РОМАНУ
Щоб підтримати петицію, необхідно перейти за посиланням – https://petition.president.gov.ua/petition/230200 , авторизуватись та натиснути …Читати даліЧОРТКІВСЬКУ ЛІКАРНЮ ВІДВІДАЛО КЕРІВНИЦТВО МОЗ ТА НСЗУ
Сьогодні, 17 липня, Чортківська центральна міська лікарня з робочим візитом відвідали заступник міністра охорони …Читати далі