Муніципальна варта Чортківської міської ради інформує!
З настанням теплих днів громадяни починають господарювати на городах, подвір’ях, прибудинкових територіях. І, на жаль, часто таке прибирання завершується спалюванням залишків сухої трави, листя та різного сміття. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і завдавати шкоди здоров’ю людей.
У зв’язку з цим, нагадуємо, що згідно п.8, ч. 2.4, розділу 2 «Правил благоустрою м. Чорткова» громадянам забороняється спалювати суху природну рослинність або її залишки. Це – пряме порушення природоохоронного законодавства, що може завершитись накладанням штрафу як на фізичних (від 340 до 1360 грн), так і на юридичних осіб (від 850 до 1700 грн).
За недотримання п.8, ч. 2.4, розділу 2 «Правил благоустрою м. Чорткова» минулого року муніципальною вартою Чортківської міської ради було виписано 26 адміністративних протоколів про порушення та зроблено близько 500 попереджень громадянам міста.
Дим від спаленої рослинності складається з дрібних часточок, які містять компоненти-забруднювачі. При потраплянні в органи дихання, ці мікроскопічні часточки можуть досягти найглибших ділянок легень і залишатися там місяцями і навіть роками, спричинюючи респіраторні захворювання. У більшості випадків листя не горить, а просто тліє, чим сприяє вивільненню великої кількості вуглеводнів.
Викликає логічне питання «Куди ж дівати опале листя і суху траву?» Ви можете звернутися в КП «Чортківський комбінат комунальних підприємств», де за певну плату вам нададуть техніку для вивезення сухої природної рослинності та її решток.
Кінець березня – перша половина квітня – це не лише час для сезонних робіт, але й період збирання дарів природи, зокрема, цілющого березового соку. Всі знають про його корисні властивості, але ніхто не задумується про згубні наслідки для дерева. Відповідно до ст. 152, КУпАП та «Правил благоустрою м. Чорткова» п.6, ч.13.2, розділу 13 на території зелених насаджень забороняється: добувати із дерев сік, смолу, робити надрізи, наносити механічні пошкодження.
Один коментар до Муніципальна варта Чортківської міської ради інформує!
Додати коментар
НАГАДУЄМО: КУПАТИСЯ НА ВОДНИХ ОБ’ЄКТАХ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ЗАБОРОНЕНО
Чортківська міська рада нагадує громадянам про заборону на масовий відпочинок на водних об’єктах на …Читати даліВОЛОДИМИР ШМАТЬКО ПРОВІВ ОПЕРАТИВНУ НАРАДУ З КОМУНАЛЬНИКАМИ
Міський голова Володимир Шматько провів нараду із керівниками комунальних підприємств Чортківської громади. Найважливіше із …Читати даліУВАГА! ВАКАНСІЇ У ЧОРТКІВСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ!
Запрошуємо долучитись до команди Чортківської міської ради: ТРЬОХ адміністраторів у Центр надання адміністративних послуг. …Читати даліЧОРТКІВСЬКУ МОЛОДІЖНУ РАДУ ВІДІБРАЛИ У ПРОЄКТ «МАЮ ДУМКУ»: ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ
Чортківська молодіжна рада стала учасницею проєкту «Маю думку», у рамках якого протягом 9-12 липня у …Читати даліНа Тернопільщині майже 80% краян, які пройшли профнавчання, – змогли працевлаштуватися
У розвинених країнах світу, за даними Інституту ЮНЕСКО, різноманітною освітньою та просвітницькою діяльністю охоплено …Читати далі
Неможливо дихати.По вул.Копичинецька страшний сморід.Палять чи то гуму,чи пластмаси.Не знаю номера(по сусідству 60),але там ремонтують машини.Вітер розносять далеко навкруги.Відреагуйте.