З 1 травня 2018 року впроваджено новий порядок надання субсидій!
27 квітня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», якою впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій (набрала чинності з 01.05.2018 року).
З урахуванням прийнятих змін з травня 2018 року субсидія призначається двічі на рік – у травні (на неопалювальний період з 1 травня по 30 вересня) і у жовтні (на опалювальний період з 1 жовтня по 30 квітня).
Для більшості домогосподарств, які вже користуються державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги, субсидії – перепризначатимутьjjавтоматично.
Однак, для окремих сімей з 1 травня 2018 р. призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:
– непрацюючи непрацездатні особи для призначення субсидії на понаднормову площу житла;
– особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім’ї таких осіб);
– особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
– внутрішньо переміщені особи (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла лише на підставі заяви і декларації, з зазначенням складу домогосподарства);
– особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (тобто чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою);
– сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї ;
– непрацюючі особи працездатного віку, в яких за даними Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати (за умови сплати Єдиного соціального внеску за 3 місяці);
-за наявності транспортного засобу (у тому числі у членів сім’ї), з дати випуску якого минуло менше 5 років;
-сім’ям, які станом на травень 2018 року мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги в сумі, що перевищує 20 неоподаткованих прожиткових мінімумів (340 грн.).
Крім того, заяву та декларацію необхідно подати сім’ям, які звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ та сім’ям, які не отримували субсидію в опалювальний сезон, у зв’язку з перевищенням обов’язкового відсотку платежу розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм.
Доповнено перелік умов, за яких субсидія не призначається:
З травня 2018 року на право призначення субсидії впливає не лише купівля/оплата послуг на суму понад 50,0 тис. грн., а і набуття в інший законний спосіб (отримання в спадщину, в дар тощо) права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму понад 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житловоїррсубсидіїрр(призначеннямррсубсидіїообезттзвернення).
Слід звернути увагу, що вказані умови також поширюються на членів сім’ї особи із складу домогосподарства, яке звернулося за призначенням субсидії.
Крім того, субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:
– загальна площа квартири перевищує 120 кв. м.; індивідуального будинку – 200 кв. м. (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);
– будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у володінні автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та автомобіля, наданого органом соціального захисту населення;
– у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати. Виключенням є особи, які в період, за який враховуються доходи, сплатили Єдиний соціальний внесок за 3 місяці, навчалися за денною формою навчання або були зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, або отримували пенсію, стипендію, державну допомогу при народженні дитини, допомогу по інвалідності, допомогу по догляду за психічно хворим, допомогу по безробіттю;
– домогосподарство, має наявну прострочену понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послу або заборгованість з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340рргрн.).
В таких випадках субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку — з місяця, наступного за тим, в якому документально підтверджено сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).
За наявності вищевказаних обставин субсидія може бути призначено за рішенням комісії виходячи з конкретних обставин, що склалися, крім випадків коли площа квартири перевищує 120 кв.м (будинків – 200 кв.м.).
Рішення про призначення (відмову в призначенні) субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
Змінено підхід при розрахунку доходів для призначення субсидії:
Відтепер під час призначення субсидії враховуються доходи не лише осіб, яким призначається субсидія, але і членів їх сім’ї, у разі реєстрації (фактичного поживання) за іншою адресою. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.
Для розрахунку житлової субсидії враховуються доходи членів домогосподарства, а також членів сім’ї особи із складу домогосподарства, які досягли 14 – річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи. При цьому дохід у вигляді заробітної плати враховується після сплати податку на доходи фізичних осіб.
До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні.
Інформувати органи соціального захисту потрібно, якщо
Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати управління соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:
– зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа — членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), соціального статусу;
– зміни у складі сім’ї члена домогосподарства, зміна сімейного стану, їх соціального статусу;
– зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
– зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;
– зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;
– наявність у володінні осіб з урахуванням, яких призначено субсидію, а також у членів їх сімей, транспортного засобу з дати випуску якого не минуло 5 років;
– здіснення купівлі (набуття права власності у інший визначений законодавством спосіб)/ оплати послуг на суму понад 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначеннямоосубсидіїообезоозвернення).
При цьому, у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація.
Увага!
Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.
У разі неповідомлення про вказані зміни надання субсидії припиняється, сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається до бюджету.
Призначення субсидії на опалювальний (неопалювальний) сезон призначатиметься лише після подання заяви та декларації (тобто звертатися до управління двічі на рік) наступним категоріям: орендарям; внутрішньо переміщеним особам; громадянам, в складі сім’ї яких є особи, які зареєстровані, але не проживають.
НЕ НАРАЖАЙТЕСЯ НА РИЗИКИ ПОВ’ЯЗАНІ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ
За інформацією Державної прикордонної служби України, основною формою прояву торгівлі людьми у 2024 році залишалось …Читати даліБІЛЬШЕ П’ЯТИ МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ НА СОЦІАЛЬНУ ПІДТРИМКУ ІЗ БЮДЖЕТУ ГРОМАДИ У 2024 РОЦІ
Управління соціального захисту та охорони здоров’я Чортківської міської ради звітує про виконану роботу у …Читати даліВОЛОДИМИР ШМАТЬКО НАГОРОДИВ ВОЇНА ІЗ РОСОХАЧА СЕРГІЯ УХАЧА ВІДЗНАКОЮ «ЗА ЧЕСТЬ І ВІДВАГУ»
Володимир Шматько нагородив найвищою відзнакою міського голови «За честь і відвагу» за особисту мужність, …Читати даліЗУСТРІЧАЄМО У ЧОРТКОВІ ТІЛО ЗАГИБЛОГО ГЕРОЯ
У четвер, 16 січня, о 13 год. у соборі верховних апостолів Петра і Павла …Читати даліУВАГА! ВАКАНСІЯ!
Росохацька гімназія запрошує на роботу вчителя англійської мови. Навантаження – 27 годин. Вимоги: вища …Читати далі