У Чорткові навчають писанкарству
З 26 по 29 березня, напередодні Великодніх свят, у місті Чорткові вже традиційно, вкотре проходить тиждень писанки. За підтримки міської ради у її приміщенні проводять майстер-класи з писанкарства, долучитися до котрих можуть усі бажаючі, незалежно від віку та роду занять. Святкування Тижня писанки передбачено Програмою розвитку культури в місті Чорткові на 2018-2020 роки.
Поспостерігати за творчістю писанкарів та підтримати їх у цікавому починанні завітав і міський голова Володимир Шматько. Очільник міста зазначив, що така творча діяльність є дуже важливою і корисною з точки зору відродження українських традицій, взірцем для наслідування культури наших предків, особливо перед Світлим святом Пасхи.
Організатор і автор цього проекту – громадська активістка міста Чорткова Ірина Брунда зазначила: «Ми допомагаємо об’єднатися всім, хто хоче навчитися написати свою першу писанку, дехто ж приходить для того, аби вдосконалити свої вміння. Також намагаємось передати дітям особливості різних традицій: і лемківську писанку, і подільську, і травленку (травлені оцтом писанки), іноді стараємось зробити ще декоровані писанки на яйцях з дерева у сучасних декоративних техніках, які припадуть до душі як юним, так і дорослим учням писанкарства”.
Розписування яєць дуже захопило усіх писанкарів, особливо дітей. Вони пильно слідували усім настановам організаторки, і в результаті кожен за допомогою писачка, воску та фарби зміг витворити свою унікальну писанку.
Наступного тижня усі яйця, розписані на майстер-класах, стануть основою для інсталяції на центральній площі Героїв Євромайдану. Якою буде ця інсталяція, поки що не розголошують. Також родзинкою святкування стане писанка висотою майже 3 три метри, котра світитиметься та, безперечно, дивуватиме як жителів Чорткова, так і гостей нашого міста.
Сектор з питань внутрішньої політики і зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ
«РИТУАЛЬНА СЛУЖБА» НАДАЄ ПОСЛУГИ З ПРИБИРАННЯ МОГИЛ
Якщо ви проживаєте закордоном, чи в іншому місті, чи у вас через інші причини …Читати даліВОЛОДИМИР ШМАТЬКО ЗУСТРІВСЯ ІЗ ЖИТЕЛЯМИ ДВОХ БАГАТОПОВЕРХІВОК
Міський голова Чорткова Володимир Шматько разом із командою зустрівся із мешканцями ОСББ по вул. …Читати даліПАРТНЕРСТВО ДОПОМАГАЄ: ДІТИ ВІЙСЬКОВИХ ТА ВПО ІЗ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПОЇХАЛИ НА БЕЗКОШТОВНЙ ВІДПОЧИНОК У ШВЕЦІЮ
Наше шведське місто-побратим Карлскруна вкотре, вже другий рік поспіль, запросило дітей військових та ВПО …Читати даліДОПОМОЖИ ВОЇНАМ ТА ЦИВІЛЬНИМ! НЕ ВИСТАЧАЄ КРОВІ ДЛЯ ПОРАНЕНИХ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ!
У пункті забору та зберігання донорської крові Чортківської центральної міської лікарні (313 кабінет, 3-й …Читати даліГрафік засідань постійних комісій міської ради перед проведенням 96– ої сесії Чортківської міської ради VІІІ скликання 16 серпня 2024року
Графік засідань постійних комісій міської ради перед проведенням 96– ої сесії …Читати далі