Патронатні сім’ї – альтернатива притулкам!
Центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, та служба у справах дітей Чортківської міської ради звертається до жителів міста Чорткова:
“Підтримайте дитину, яка тимчасово, з різних причин, не може проживати у рідній сім’ї”
Навіщо потрібні патронатні сім’ї
Сімейний патронат допомагає дітям, які втратили батьків або чиї батьки чи особи, що їх замінюють не здійснюють своїх батьківських обов’язків з тих чи інших причин. Держава влаштовує дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні патронатні сім’ї. Така форма сімейного догляду та виховання є альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі.
-
Що це дасть для дитини: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.
-
Що це дасть батькам дитини: можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та возз’єднанню родини;
Хто може бути патронатними вихователями
Громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років(для чоловіка), які перебувають у шлюбі та проживають на спільній житловій площі; кандидат у патронатні вихователі подає до соціального закладу за місцем проживання такі документи:
1) заяву;
2) копію паспорта громадянина України;
3) копію трудової книжки (у разі наявності);
4) копія диплома про вищу освіту;
5) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за відповідною формою;
6) довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;
7) копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
8) письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.
Скільки дитина може перебувати у патронатній сім’ї
Термін перебування дитини в патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовано становить від 1 до 6 місяців відповідно до вимог статей 252-253 Сімейного кодексу України.
На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.
Грошове забезпечення
На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку (для дітей віком до 6 років: із 01.12.2017 р. – 1 492 грн., що становитиме 2 984 грн.; для дітей віком від 6 до 18 років: із 01.12.2017р. – 1 860 грн., що становитиме 3 720 грн.).
Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом щомісячних виплат грошового забезпечення патронатним вихователям.
Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.
За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті звертайтеся до центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Чортківської міської ради (ІІ поверх, каб.28, тел. 2-18-03), служби у справах дітей Чортківської міської ради (0 поверх, тел. 2-29-25).
ВЛАСНИКИ «КАРТОК ЧОРТКІВ’ЯНИНА» ПОВИННІ АКТУАЛІЗУВАТИ СВОЇ ДАНІ ДО 1 ЛЮТОГО
Усі власники пільгових «Карток чортків’янина», завдяки яким можна безкоштовно користуватись громадським транспортом у Чорткові, …Читати даліУ 2025 РОЦІ УКРАЇНЦІ ЗМОЖУТЬ ОТРИМАТИ ПІЛЬГИ НА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ
Зокрема йдеться про пільги на оплату житлово-комунальні послуги та придбання твердого палива і скрапленого …Читати даліУ СКОРОДИНЦЯХ ВІДБУВСЯ ТУРНІР З ВОЛЕЙБОЛУ СЕРЕД ШКОЛЯРІВ ГРОМАДИ
У селі Скородинці відбувся турнір з волейболу серед школярів, присвячений 116 річниці з дня …Читати даліЩо пропонує ринок праці Тернопільщини: актуальні вакансії. Шукаєте роботу?
Тернопільська обласна служба зайнятості зібрала для вас 1,4 тис. пропозицій від працедавців Тернопільщини. На …Читати даліЗА ОГОЛОШЕННЯ НА СТОВПІ – ШТРАФ ДО 1700 ГРН!
Розміщення оголошень, інформаційно-агітаційних плакатів, реклами, листівок, інформаційно-довідкових матеріалів тощо у невстановлених для цього місцях …Читати далі