Зміни до порядку надання субсидії
Зміни до порядку надання субсидії
Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 609 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” (далі – Постанова) змінено період, за який враховуються доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з чотирьох кварталів до двох кварталів.
Передбачено під час здійснення розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховувати доходи за третій – четвертий квартали попереднього року, а розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні проводити на підставі доходів за перше півріччя поточного року.
Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи громадян.
Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від ДФС та Пенсійного фонду України.
Враховуючи, що розрахунок субсидій у жовтні на опалювальний період буде проводитись на підставі доходів за перше півріччя 2017 року, необхідно протягом вересня отримати інформацію про доходи всіх отримувачів субсидій (домогосподарств, яким субсидія призначена починаючи з травня 2017 року) для забезпечення своєчасного проведення розрахунку-на опалювальний сезон.
Крім того, мають бути дотримані терміни передання баз даних про отримувачів субсидії до ДП ЮЦ для забезпечення отримання ним у повному обсязі відомостей про доходи громадян від Пенсійного фонду України.
Звертаємо увагу, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу І оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.
Виплата частини невикористаних коштів субсидії на опалення та субсидії на тверде паливо і скраплений газ членам сім ’ї
Надано можливість у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, виплачувати готівкові кошти субсидії на придбання твердого палива та частину невикористаної суми субсидії на індивідуальне опалення одній із осіб, з урахуванням яких субсидія розраховувалася.
Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг
При призначенні субсидії на наступний термін відтепер враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, якщо загальна її сума перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Інші зміни
Передбачено, що субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.
Зобов’язано отримувача субсидії інформувати протягом місяця про закінчення терміну реєстрації місця перебування.
Врегульовано питання призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна.
Зміни до соціальних нормативів
Внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 р № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» в частині перегляду соціальних нормативів споживання газу для приготування їжі та підігріву води:
– за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання 3,3 кубометра на одну особу на місяць;
за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача 5,4 кубометра на одну особу на місяць;
– за наявності газової плити та газового водонагрівача 10,5 кубометрів на одну особу на місяць.
НАГАДУЄМО: КУПАТИСЯ НА ВОДНИХ ОБ’ЄКТАХ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ЗАБОРОНЕНО
Чортківська міська рада нагадує громадянам про заборону на масовий відпочинок на водних об’єктах на …Читати даліВОЛОДИМИР ШМАТЬКО ПРОВІВ ОПЕРАТИВНУ НАРАДУ З КОМУНАЛЬНИКАМИ
Міський голова Володимир Шматько провів нараду із керівниками комунальних підприємств Чортківської громади. Найважливіше із …Читати даліУВАГА! ВАКАНСІЇ У ЧОРТКІВСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ!
Запрошуємо долучитись до команди Чортківської міської ради: ТРЬОХ адміністраторів у Центр надання адміністративних послуг. …Читати даліЧОРТКІВСЬКУ МОЛОДІЖНУ РАДУ ВІДІБРАЛИ У ПРОЄКТ «МАЮ ДУМКУ»: ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ
Чортківська молодіжна рада стала учасницею проєкту «Маю думку», у рамках якого протягом 9-12 липня у …Читати даліНа Тернопільщині майже 80% краян, які пройшли профнавчання, – змогли працевлаштуватися
У розвинених країнах світу, за даними Інституту ЮНЕСКО, різноманітною освітньою та просвітницькою діяльністю охоплено …Читати далі